Pendolino má už brzy zajíždět až do Karlových Varů | e15.cz

Pendolino má brzy zajíždět až do Karlových Varů

ČTK, vaj

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Rychlovlak pendolino by mohl od začátku září jezdit až do Karlových Varů. Předběžně se na tom dohodli zástupci Karlovarského kraje s ministerstvem dopravy. Dosud pendolino jezdilo pouze do Chebu a Františkových Lázní, řekl náměstek hejtmana kraje Martin Hurajčík (ANO). 

Na možnou novou trasu Pendolina upozornil server zdopravy.cz. "Nyní zpracováváme smlouvy, až budou tyto náležitosti hotové, pendolino by mělo v září začít jezdit až do krajského města. Nebude to vyžadovat žádnou úpravu trati, jen drobnou technickou změnu na soupravě. Pak už lidé budou moci pohodlně cestovat pendolinem a v moderním rychlovlaku v případě potřeby pracovat i odpočívat," uvedl Hurajčík.

S tím, že by pendolino zajíždělo až do Karlových Varů, se počítalo už při rekonstrukci Horního nádraží v Karlových Varech. Do projektu bylo dodatečně doplněno zázemí právě pro tento vlak. Ale teprve nyní se zdá, že jednání o prodloužení spoje do lázeňského města budou úspěšná.

Podle náměstkyně hejtmana Jany Mračkové Vildumetzové (ANO) by to bylo velmi dobré z hlediska podpory cestovního ruchu. "Lidé by mohli cestovat komfortně napříč republikou, což by pro ně mohlo být zajímavé především v této době, kdy kvůli hrozbě nákazy koronavirem tolik necestují do zahraničí," uvedla Mračková Vildumetzová.

Večerní spoj, který dosud končí v Chebu, by měl pokračovat přes Sokolov, kde by také stavěl, do Karlových Varů. Ráno by zase z Karlových Varů odjížděl.

Krajské volby 2020 v Karlovarském kraji >>>

Autor: ČTK, vaj

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah