Potvrzeno: Arabský Etihad převezme podíl v Alitalii | E15.cz

Potvrzeno: Arabský Etihad převezme podíl v Alitalii

Airbus A319 aerolienk Alitalia
Airbus A319 aerolienk Alitalia
• 
ZDROJ: CC BY-SA 2.0: Aero Icarus

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Letecká společnost Etihad Airways ze Spojených arabských emirátů se dohodla na převzetí 49procentního podílu v problémových italských aerolinkách Alitalia. Firmy hodlají co nejrychleji připravit konečnou podobu dohody, kterou ještě budou muset schválit regulační orgány. Podrobnosti o podmínkách dohody nezveřejnily.

„Firmy Alitalia a Etihad Airways potvrzují, že se dohodly na podmínkách transakce, jejímž prostřednictvím Etihad Airways získá v Alitalii podíl 49 procent,“ uvádí společné prohlášení podniků.

Vedení Alitalie již v polovině června přijalo nabídku Etihadu, že bude do ztrátové italské firmy investovat. Neupřesnilo však, jakou bude mít tato investice podobu. Italský ministr dopravy Maurizio Lupi již dříve uvedl, že aerolinky Etihad jsou do Alitalie připraveny investovat až 1,25 miliardy eur, což je 34 miliard korun.

Alitalia v prosinci odvrátila svůj kolaps pomocí záchranného plánu podporovaného italskou vládou, který zahrnoval bankovní úvěry a navýšení kapitálu v celkovém objemu 500 milionů eur. Cílem plánu je udržet aerolinky nad vodou, dokud do nich nevstoupí strategický investor.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah