Praha odmítla kvůli vadám převzít tramvaje od Škody Transportation | E15.cz

Praha odmítla kvůli vadám převzít tramvaje od Škody Transportation

15T Forcity
15T Forcity
• 

ČTK, pav

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pražský dopravní podnik dnes nepřevzal první část letošní dodávky tramvají Škoda 15T For City od Škody Transportation. Ředitel dopravního podniku Milan Křístek v tiskovém prohlášení uvedl, že tramvaje vykazovaly stejné vady, pro které je podnik už v minulosti reklamoval. Škoda Transportation by v rámci dlouhodobé smlouvy měla letos dodat Praze celkem 32 tramvají.

„Respektujeme přání dopravního podniku, který chce přejímat pouze tramvaje v bezvadném stavu, do něhož tyto zatím nepřevzaté tramvaje uvedeme co nejdříve,“ uvedla mluvčí Škody Transportation Lubomíra Černá.

Firma připravila k převzetí čtyři tramvaje. Podle techniků dopravního podniku ale nejsou způsobilé k provozu. Jde prý zejména o vady týkající se brzdového mechanizmu, nedostatečného odtoku vody z čela vozidla, kratších stíracích lišt čelního okna kabiny řidiče a neupraveného proudového sběrače.

„V tuto chvíli přebíráme pouze tramvaje, které jsou absolutně bez závad,“ uvedl Křístek. „Pokračovat v přebírání tramvají budeme pouze tehdy, pokud budou všechny vady stoprocentně odstraněny,“ doplnil.

Pražští radní v květnu pověřili vedení dopravního podniku, aby jednalo o možnostech změnit kontrakt za 19,2 miliardy korun na nákup tramvají. Dlouhodobou a údajně nevypověditelnou smlouvu, která zadlužený dopravní podnik finančně tíží, chtějí rozložit do delšího časového období. Navíc by mohlo být vyjednáno snížení počtu tramvají, které musí podnik odebrat.

Podle smlouvy z roku 2006 musí podnik odebrat do konce roku 2018 dohromady 250 tramvají 15T ForCity.

Říha: Města se vracejí k tramvajové dopravě

Autor: ČTK, pav

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah