Před třemi dny otevřený obchvat Třemošné se pro řidiče opět uzavře | E15.cz

Před třemi dny otevřený obchvat Třemošné se pro řidiče opět uzavře

dálnice, silnice
dálnice, silnice
• 

ČTK, krb

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V úterý otevřený obchvat Třemošné na Plzeňsku za téměř miliardu korun má být uzavřen. Předběžné opatření, které ukládá Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) neužívat stavbu, vydal obvodní soud pro Prahu 4. Píše to server Novinky.cz s odvoláním na informace občanského sdružení Orlík Třemošná. Ředitel plzeňské ŘSD Zdeněk Kuťák řekl, že ještě oficiálně žádné soudní rozhodnutí nedostal.

Sdružení o stavbě hovoří jako o nebezpečné křižovatce, na které hyne zvěř. Dále také tvrdí, že obchvat způsobuje nadměrný hluk a požaduje po ŘSD instalaci protihlukových stěn. „Pět let jsme na problémy jako občané upozorňovali a dva roky jako občanské sdružení. Nikdo nás ale neposlouchal: ŘSD, Plzeňský kraj - odbor dopravy, hygiena, obec. Bohužel to jinak nešlo, to je poslední možný krok, ke kterému nás ostatní dohnali,“ řekl Václav Týzl z Orlíku Třemošná.

Ředitel plzeňské ŘSD Kuťák žádné rozhodnutí soudu oficiálně nedostal. Zarazilo ho ale, že stejný soud už v dubnu jednou návrh občanského sdružení na předběžné opatření zamítl. „Teď měl stejný soud, i když jiný soudce, vydat opačné rozhodnutí. Počkáme, jestli ho dostaneme oficiálně, poradíme se s právníky, jak dál jednat,“ řekl Kuťák.

Pětitisícová obec Třemošná, kterou procházela nebezpečná dopravní tepna z Plzně na Most, se dočkal čtyřkilometrového obchvatu po 30 letech čekání. Stavba, která trvala tři roky, přišla včetně DPH na 921 milionů korun, 85 procent nákladů poskytla Evropská unie z operačního programu Doprava. Nová komunikace odvedla z města tisíce vozů, zejména nákladních, a zrychlila dopravu z Plzně do Mostu.

Autor: ČTK, krb

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah