RegioJet do Košic spěchá. Z Prahy vyjede už v polovině října | E15.cz

RegioJet do Košic spěchá. Z Prahy vyjede už v polovině října

RegioJet
RegioJet
• 
ZDROJ: RegioJet
Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Majitel žlutých vlaků RegioJet Radim Jančura se rozhodl, že jeden pár vlaků bude jezdit z Prahy až do Košic už od poloviny října. Původně přitom plánoval protáhnout ranní spoj Praha - Žilina až od nového grafikonu v polovině prosince stejně jako konkurenční Leo Express. Cena jízdenek má začínat na devíti eurech, tedy 248 korun.

„RegioJet měl volné vlakové vozy, a proto jsme se rozhodli, že vyjedeme dříve,“ zdůvodňuje rozhodnutí majitel RegioJet Radim Jančura. Přes den už nyní jezdí na východní Slovensko i České dráhy s vlakem EuroCity Košičan. Jančurův vlak vyjíždí z Prahy v 7:44, do Košic dojede za necelých osm hodin.

Za Žilinou zastaví ještě ve Vrútkách, Ružomberku, Liptovském Mikuláši, Štrbě, Popradu a Kysaku. Z Košic bude vyjíždět v 7:24 a do Prahy dojede v 16:16. Ceny jízdenek za devět eur mají být zaváděcí. Jsou dokonce levnější než část jízdenek z Prahy do Ostravy, přičemž do Košic ujede vlak dvojnásobnou vzdálenost. Cena je taktéž zhruba poloviční proti jízdenkám Českých drah. Jančura v tiskové zprávě jen stručně uvádí, že společnost plánuje uvést cenu do Košic na přibližně stejné úrovni jako do Žiliny.

Boj o Košice

Vzhledem k nástupu konkurence na téměř 700 kilometrů dlouhou trasu mění strategii i České dráhy, které od prosince nasadí místo klasické soupravy Košičanu pendolino, díky čemuž budou nejrychlejším dopravcem na dané trase.

Z Prahy budou vyjíždět mezi šestou a sedmou hodinou ranní a v Košicích by měl být vlak po druhé hodině odpolední. Zpět by se měl z Košic vracet po třetí hodině odpolední a dorazit do Prahy mezi desátou a jedenáctou večerní. Na trasu vyjede od prosince i Leo Express.

RegioJet by měl jezdit od prosince také na čistě vnitrostátní slovenské hlavní trati z Bratislavy přes Žilinu do Košic. Na jaře Jančura uvedl, že plánuje čtyři páry vlaků, tedy stejný počet, jaký má slovenský státní dopravce ZSSK ve spojích InterCity.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah