RegioJet do Košic spěchá. Z Prahy vyjede už v polovině října | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

RegioJet do Košic spěchá. Z Prahy vyjede už v polovině října

RegioJet do Košic spěchá. Z Prahy vyjede už v polovině října
RegioJet
• 
ZDROJ: RegioJet
Majitel žlutých vlaků RegioJet Radim Jančura se rozhodl, že jeden pár vlaků bude jezdit z Prahy až do Košic už od poloviny října. Původně přitom plánoval protáhnout ranní spoj Praha - Žilina až od nového grafikonu v polovině prosince stejně jako konkurenční Leo Express. Cena jízdenek má začínat na devíti eurech, tedy 248 korun.

„RegioJet měl volné vlakové vozy, a proto jsme se rozhodli, že vyjedeme dříve,“ zdůvodňuje rozhodnutí majitel RegioJet Radim Jančura. Přes den už nyní jezdí na východní Slovensko i České dráhy s vlakem EuroCity Košičan. Jančurův vlak vyjíždí z Prahy v 7:44, do Košic dojede za necelých osm hodin.

Za Žilinou zastaví ještě ve Vrútkách, Ružomberku, Liptovském Mikuláši, Štrbě, Popradu a Kysaku. Z Košic bude vyjíždět v 7:24 a do Prahy dojede v 16:16. Ceny jízdenek za devět eur mají být zaváděcí. Jsou dokonce levnější než část jízdenek z Prahy do Ostravy, přičemž do Košic ujede vlak dvojnásobnou vzdálenost. Cena je taktéž zhruba poloviční proti jízdenkám Českých drah. Jančura v tiskové zprávě jen stručně uvádí, že společnost plánuje uvést cenu do Košic na přibližně stejné úrovni jako do Žiliny.

Boj o Košice

Vzhledem k nástupu konkurence na téměř 700 kilometrů dlouhou trasu mění strategii i České dráhy, které od prosince nasadí místo klasické soupravy Košičanu pendolino, díky čemuž budou nejrychlejším dopravcem na dané trase.

Z Prahy budou vyjíždět mezi šestou a sedmou hodinou ranní a v Košicích by měl být vlak po druhé hodině odpolední. Zpět by se měl z Košic vracet po třetí hodině odpolední a dorazit do Prahy mezi desátou a jedenáctou večerní. Na trasu vyjede od prosince i Leo Express.

RegioJet by měl jezdit od prosince také na čistě vnitrostátní slovenské hlavní trati z Bratislavy přes Žilinu do Košic. Na jaře Jančura uvedl, že plánuje čtyři páry vlaků, tedy stejný počet, jaký má slovenský státní dopravce ZSSK ve spojích InterCity.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!