RegioJet poprvé ukázal vlaky, láká na ceny a sushi | E15.cz

RegioJet poprvé ukázal vlaky, láká na ceny a sushi

Kristina Blümelová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Žlutý vlak společnosti RegioJet, patřící do skupiny Student Agency, se dnes vydal na svou první (byť zatím ukázkovou) pouť na trase Praha-Ostrava. Cestující láká kromě ceny i na kávu zdarma, klimatizaci, připojení k internetu či poměrně rozsáhlou nabídku občerstvení.

Strategie skupiny Student agency je u vlakové dopravy patrně podobná, jako té autobusové - nižší ceny a dobrý servis pro zákazníky.

Pokud cestující využije na tzv. kreditovou jízdenku, může se mu cestování poměrně vyplatit, protože cena bude téměř o polovinu levnější než u Českých drah (ČD).

Při koupi obyčejné jízdenky již sleva není tak markantní, stále ale doprava vyjde levněji. Vlaky RegioJetu budou zpočátku jezdit s pěti vozy, a to třikrát denně.

Srovnání cen jízdného - RegioJet vs. ČD

Ceník RegioJet Autor:

Máme nejvyšší kulturu cestování vlakem, hlásí RegioJet. Přestože jeho vozy jsou starší a vyřazené vlaky z Rakouska, je jejich vzhled a vybavenost na lepší úrovni, než je tomu u mnoha jiných vlakových souprav, tvrdí firma. Celkové uspořádání prostoru vlastně připomíná spíše letadlo, než vlak. Kožené sedačky také disponují elektrickými zásuvkami a cestující mohou při jízdě zdarma využít internetového připojení, což u ČD zatím není možné.

Servis ve vlacích Regiojet Autor:
Pohled do vagonu RegioJetu

RegioJet, podobně jako Student Agency, nabízí na palubě občerstvení. Zdarma jsou pro cestující k dispozici teplé a studené nápoje, a to včetně kávy Illy. U Českých drah vyjde čaj i Espresso na 48 korun. Za velmi přijatelné ceny si pak může zákazník v RegioJetu dopřát snídaňové menu či dokonce sushi. Z alkoholických nápojů RegioJet nabízí dvě značky piva, nealkoholické pivo a víno. Narozdíl od ČD však nemá žlutý vlak v nabídce tvrdý alkohol.

RegioJet také poskytuje zákazníkům návazné služby, jako je například parkování zdarma v Ostravě – Svinově, lepší ceny taxislužby či zapůjčení automobilu za výhodnější cenu.

Autor: Kristina Blümelová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah