Šéf Seatu de Meo se vzdal funkce, možná povede Renault | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Šéf Seatu de Meo se vzdal funkce, možná povede Renault

ČTK

Šéf španělské automobilky Seat, která spadá pod koncern Volkswagen, Luca de Meo (52) odstupuje z funkce. Informovala o tom firma. Skupina Volkswagen odmítla věc komentovat. Seat uvedl, že de Meo odstoupil na vlastní žádost a zatím zůstává ve skupině. Automobilku dočasně povede Carsten Isensee (59), dosud zástupce finančního ředitele. Spekuluje se o tom, že de Meo bude řídit konkurenční Renault.

Francouzskou automobilku Renault od loňského října dočasně vede Clotilde Delbosová (52), někdejší finanční ředitelka podniku. Předchozího výkonného ředitele Thierryho Bollorého předtím z funkce uvolnilo vedení automobilky.

"Luca de Meo je na užším seznamu kandidátů na vedení Renaultu. Delbosová na něm figuruje také," řekl agentuře Reuters další zdroj. Stěhování do Paříže by ale de Meovi mohla komplikovat konkurenční doložka. Strany se totiž zatím nedohodly, jak dlouhou pauzu by si měl de Meo před nástupem do jiné práce dát, tvrdí zdroj.

Bývalý šéf Nissanu unikl z Japonska schovaný v bedně na hudební nástroje, tvrdí místní televize

Agentura Reuters v polovině prosince s odvoláním na list Vanguardia napsala, že Renault vedení společnosti de Meovi nabídl. Nejprve by měl vést dva roky Renault a pak převzít odpovědnost za celou skupinu, v níž jsou i japonské automobilky Nissan a Mitsubishi. De Meo řídil Seat od roku 2015.

Vedle již zmíněných kandidátů na vedení Renaultu Reuters v prosinci psala o Patricku Kollerovi, který šéfuje výrobci automobilových součástek Faurecia.

Autoland dojíždí na rezervě. V příštím roce bude čelit přísným regulacím i klesající poptávce
Renault odvolal ředitele. Ten mluví o puči v automobilce

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!