Siemens získal zakázku na opravy vagonů metra na lince C i pro další roky | E15.cz

Siemens získal zakázku na opravy vagonů metra na lince C i pro další roky

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Share on Facebook Messenger

O údržbu a opravy vozů metra na lince C se bude i nadále starat společnost Siemens. Pražský dopravní podnik minulý týden uzavřel s firmou smlouvu na dalších 15 let, informují Lidové noviny. Celková hodnota kontraktu se podle deníku pohybuje kolem 7,5 miliardy korun. Siemens má v jeho rámci provést i rozsáhlou opravu vozů, zahrnující výměnu podvozkových rámů a modernizaci interiéru.

Nabídku Siemensu schválilo představenstvo dopravního podniku minulý týden v pondělí. "A ve středu jsme uzavřeli nový kontrakt se Siemensem na takzvaný full service pro budoucí období 15 let," řekl Lidovým novinám ředitel dopravního podniku Martin Gillar.

Za správu 53 souprav pro linku C zaplatí dopravce ročně přibližně 500 milionů korun, uvádí deník. Částka je pohyblivá, promítají se do ní mimo jiné ceny energií nebo nájmů. "Je v ní započtena také oprava souprav. Oproti první nabídce Siemensu se nám podařilo vyjednat snížení ceny o téměř šest procent," sdělil Gillar Lidovým novinám.

Rozsáhlá oprava se bude týkat především výměny rámů podvozků, se kterými byly v minulosti problémy. Za 530 rámů zaplatí dopravní podnik 491 milionů korun bez DPH, uvádějí Lidové noviny. Cestující se dočkají také nových plastových sedaček a modernějšího osvětlení.

Vozy M1, které na lince C jezdí od roku 2000, vyrobilo konsorcium firem Siemens, ČKD Praha a Adtranz. Protože společnosti Siemens patří technická dokumentace k vozům, neměl dopravní podnik podle Lidových novin v podstatě jinou možnost než dohodnout se právě s ní.

Siemens se o soupravy na lince C stará i v současnosti. Stávající kontrakt mu vyprší na konci roku 2019. O vozy metra na linkách A a B se stará Škoda Transportation.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.