Siemens investuje stovky milionů eur do průmyslového centra v Berlíně | E15.cz

Siemens investuje stovky milionů eur do průmyslového centra v Berlíně

Siemens
Siemens
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Německá průmyslová skupina Siemens hodlá investovat 600 milionů eur (15,5 miliardy korun) do výstavby průmyslového a technologického centra v Berlíně. Společnost uvedla, že chce vytvořit nový Siemensstadt, neboli město Siemens, v té části Berlína, kde její předchůdci postavili továrnu na konci 19. století.

Nový projekt v oblasti Spandau, který pokrývá plochu 70 hektarů, si klade za cíl přeměnit rozsáhlou průmyslovou oblast na moderní, městskou čtvrť budoucnosti a podpořit inovace a spolupráci mezi vědou a podniky. V rámci projektu se má stávající areál firmy ve Spandau do konce roku 2030 rozvinout do technologického parku a základny pro podnikatelské startupy. Vzniknout tam mají stovky pracovních míst, společnost nicméně uvedla, že na přesnější údaje je příliš brzy.

Minulý měsíc Siemens oznámil, že v rámci plánu restrukturalizace a úspory 500 milionů eur zruší v Německu kolem 2900 pracovních míst, poznamenala agentura Reuters.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.