Slovenský pilot Travel Service se opil tak, že s letadlem už neodletěl | e15.cz

Slovenský pilot Travel Service se opil tak, že s letadlem už neodletěl

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Slovenský kapitán dopravního letadla nastoupil v Kanadě do služby natolik opilý, že ještě před startem v kokpitu upadl do bezvědomí. Informovala o tom kanadská televize CBC. Slovák pracoval pro českou leteckou společnost Travel Service, jejíž mluvčí Vladimíra Dufková podle portálu iDnes označila incident za selhání jednotlivce. 

Travel Service přes zimu půjčuje některé stroje i s posádkou kanadskému nízkonákladovému dopravci Sunwing, na jehož lince se událost stala.Stroj s 99 cestujícímu a šestičlennou posádkou se v sobotu ráno chystal letět z Calgary do mexického Cancúnu.

Kapitánova podivného chování si všimla nejen posádka letounu, ale také letištní personál. Druhý pilot později ještě před startem nalezl kapitána v bezvědomí, uvedla policie.

"Existovalo teoretické riziko neštěstí, ale pravděpodobnost, že by pilot takto velké letecké společnosti mohl pod vlivem odstartovat, je velmi nízká, neboť je zde spousta kontrol," prohlásil policejní mluvčí Paul Stacey. "V dohledné době si nezalétá," dodal. Slovák nyní kvůli opilosti ve službě čelí dvěma obviněním.

"Takové chování pilota je zcela nepřípustné, v rozporu s přísnými pravidly a normami naší společnosti a je důvodem pro okamžité zrušení pracovního poměru," uvedla mluvčí Travel Service Dufkovou. Společnost Sunwing se cestujícím omluvila. "Kapitán byl okamžitě vyveden z letadla a incident nyní řeší místní úřady," uvedly kanadské aerolinky.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah