Španělská Renfe jedná o převzetí poloviny společnosti Leo Express | E15.cz

Španělský státní dopravce Renfe jedná o převzetí poloviny společnosti Leo Express

ČTK

Share on Facebook Messenger
Vstoupit do diskuze
0

Španělské státní dráhy Renfe Operadora jednají o převzetí podílu 50 procent ve společnosti Leo Express. S odkazem na španělský deník El País o tom informoval server Zdopravy.cz. Hodnotu transakce ani časovou perspektivu média neuvádí.

Španělská společnost, která vyjma své domovské země působí například ve Spojených státech a Saúdské Arábii, chce expandovat v Evropě. Server Zdopravy.cz připomíná, že český dopravce má licence pro provoz na Slovensku, v Německu a Polsku.

Renfe si v prosinci najala poradenskou společnost PwC, aby analyzovala možnosti růstu v zahraničí. Zmíněná firma se zabývala i možností získat podíl v Leo Express. Španělské státní dráhy se dále mimo jiné podílí na projektu Rail Baltica. Ten má do roku 2026 spojit Varšavu a Tallinn.

Leo Express je soukromý železniční a autobuový dopravce, společnost v roce 2010 založil podnikatel Leoš Novotný. Před pandemií covidu-19, v roce 2019 celá skupina zaznamenala v zisk 150 milionů korun. Kladné hospodaření vykázala i v roce 2018. Obrat jí předloni vzrostl zhruba o čtvrtinu na téměř 1,1 miliardy korun.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.