To se ještě nestalo. Počasí pražské tramvaje nikdy zcela nezastavilo | e15.cz

To se ještě nestalo. Počasí pražské tramvaje nikdy zcela nezastavilo

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pražské tramvaje dosud nikdy nemusely kvůli počasí zcela zastavit. Teď nemohou vozy vyjet kvůli námraze. Provoz byl výrazně omezen už v pondělí večer. Kdy se soupravy vrátí na pravidelné linky, není jasné. Dopravu zajišťuje metro a autobusy. Provoz v MHD se v minulosti zastavil kvůli stávkám, metro nejezdilo mimo jiné kvůli povodním.

„Dispečeři potvrdili, že podobnou situaci kvůli námraze, tedy kvůli počasí, nepamatují,“ uvedla mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková. Naposledy byl podle ní částečně omezen provoz tramvají i dalších spojů MHD v červnu roku 2011 a v roce 2003 kvůli stávkám.

Namrzlé troleje začaly komplikovat provoz tramvají v metropoli v pondělí ve večerních hodinách. Tehdy se zastavila většina linek. Noční tramvaje a poté ani ranní už na pravidelné linky nevyjely. Zhruba stovka jich ještě dopoledne stála na tratích. Dopravní podnik je postupně odtahuje do vozoven.

Technici odstraňují námrazu z trolejí. Provoz by se měl postupně obnovovat zřejmě během odpoledne. Ředitel dopravního podniku Jaroslav Ďuriš ale po dopoledním jednání krizového štábu nedokázal říci, kdy by se měly tramvaje znovu rozjet.

Ledovka komplikuje dopravu i v jiných oblastech Česka, tramvaje kvůli ní například nevyjely dnes ani v Olomouci, na mnoha místech zkolabovala železniční doprava. Výstraha meteorologů před ledovkou platí pro téměř celou Českou republiku až do středečního večera.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery