Travel Service dál roste, loni přidal desetinu cestujících | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Travel Service dál roste, loni přidal desetinu cestujících

Jan Šindelář

Jan Šindelář

Letecká společnost Travel Service má za sebou úspěšný rok. Loni její letadla přepravila téměř 6,3 milionu cestujících, což je o 9,6 procenta více než v roce 2015. Největší nárůst poptávky zaznamenaly pravidelné linky pod značkou Smart Wings, u kterých se počet pasažérů zvýšil o čtvrtinu na 1,9 milionu. Počet letů vzrostl loni o 14 procent na 46 577.  

„Těší nás, že přeprava na pravidelných linkách SmartWings zaznamenává další výrazný nárůst, což je v souladu se strategií společnosti reflektující současný trend,“ uvedl manažer značky Smart Wings Radek Müller. Podle něj na letech z České republiky už připadá 80 procent kapacity na pravidelné linky.

Příklon k pravidelné dopravě avizoval loni na jaře v rozhovoru pro E15 i spolumajitel aerolinek Jiří Šimáně, přesto stále větší část byznysu dělá tradiční charterová doprava klientů cestovních kanceláří. Na charterech loni letělo s Travel Servisem 2,7 milionu lidí; firma nepravidelné linky zajišťuje pro cestovní kanceláře z České republiky, Polska, Maďarska, Slovenska a Francie.

Travel Service kupuje dalších pět letounů, flotilou se vyrovná Tvrdíkovým ČSA

Do celkových pasažérských statistik společnost započítává i cestující na palubách vlastních letadel, která však byla pronajata jiným dopravcům. Stroje Travel Servisu i s posádkou létají například v Kanadě.

Flotilu Travel Service tvoří celkem 37 letadel, z toho 32 strojů Boeing 737, jeden velkokapacitní letoun Airbus A330 určený pro dálkové lety a čtyři stroje Cessna pro privátní lety. Dalších 30 letounů od Boeingu s dodáním v letech 2018 až 2023 má firma objednaných. V letním letovém řádu pro letošní rok se objeví několik novinek, například Lyon, španělská Almería nebo ostrov Menorca.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!