Travel Servisu a Českým aeroliniím skokově přibyli cestující | E15.cz

Travel Servisu a Českým aeroliniím skokově přibyli cestující

Jan Šindelář

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Tuzemské letecké společnosti Travel Service a České aerolinie zažívají nebývale úspěšný rok. Obě firmy si v pololetí připsaly nárůst počtu cestujících v řádech desítek procent, když evropský průměr není ani deset procent. 

Travel Service podle mluvčí Vladimíry Dufkové přepravil za první pololetí 1,7 milionu cestujících, což je o třetinu více než ve stejném období loni. Pravidelných linek majetkově spřízněných Českých aerolinií pak využilo 1,17 milionu pasažérů, tedy meziročně o 22 procent více.

„Na našich přepravních výsledcích se podstatnou měrou podepsaly příznivá ekonomická situace v Evropě a globální růst poptávky po letecké dopravě. Meziročně rostly téměř všechny trhy, na kterých působíme, nejvíce západní Evropa a Rusko,“ uvedl šéf ČSA Jozef Sinčák.

Českým aeroliniím se přitom podařilo zásadně vylepšit i jiný ukazatel - obsazenost letadel. Ta se meziročně zvedla o jedenáct procentních bodů na 81 procent.

Travel Service vlastní v Českých aeroliních 34 procent a netají se tím, že by rád ovládl i dvacet procent, které zatím zbyly státu.

Obě firmy vykazují ještě o trochu lepší přepravní výsledky než pražské letiště, které letos rovněž láme pasažérské rekordy. Za první pololetí prošlo jeho branami 6,76 milionu lidí, což je o 21 procent více než loni.

 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah