Škoda Auto zvyšuje výkonovou prémii | E15.cz

Vánoční prémie ve Škodě Auto: zaměstnanci si polepší o deset tisíc

Jiří Liebreich

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Pracovníci mladoboleslavské automobilky Škoda Auto se mohou těšit z další finanční prémie ke mzdě. Odborová organizace KOVO jim tentokrát zajistila pětinásobné navýšení výkonové prémie ze dvou na deset tisíc korun. Informoval o tom časopis Škodovácký odborář.

Automobilku vyjde vyplacení zvýšené prémie zhruba třiceti tisícům zaměstnancům na více než půl miliardy korun, uvedl šéf odborů Jaroslav Povšík. Velká část zaměstnanců tak bude v tomto měsíci brát v součtu kolem 70 tisíc korun hrubého.

„Letošního úspěchu jsme dosáhli díky nasazení našich Škodováků. To by se mělo všem zaměstnancům vyplatit. Jednali jsme proto s odbory o tom, že se původně plánovaná prémie navýší. A je skutečně oprávněná,“ citoval list předsedu představenstva Škody Auto Bernharda Maiera.

Největší pozornost se v současnosti upírá především ke kolektivnímu vyjednávání mezi odbory a automobilkou. To začalo v listopadu. Odboráři chtějí do konce roku dojednat například změny v pracovní době. Vyjednávání o mzdách má začít v lednu.

Zatímco se desítky tisíc zaměstnanců mohou těšit z navýšené prémie, pětice zaměstnanců dostala nedávno výpověď. Šikanovala totiž kolegy, agenturní zaměstnance společnosti Manpower. Pracovníci automobilky podle listu například zavírali agenturní zaměstnance do beden nebo jim lili projímadlo do kávy.

 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah