Škoda Auto zvyšuje výkonovou prémii | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Vánoční prémie ve Škodě Auto: zaměstnanci si polepší o deset tisíc

Jiří Liebreich

Jiří Liebreich

Pracovníci mladoboleslavské automobilky Škoda Auto se mohou těšit z další finanční prémie ke mzdě. Odborová organizace KOVO jim tentokrát zajistila pětinásobné navýšení výkonové prémie ze dvou na deset tisíc korun. Informoval o tom časopis Škodovácký odborář.

Automobilku vyjde vyplacení zvýšené prémie zhruba třiceti tisícům zaměstnancům na více než půl miliardy korun, uvedl šéf odborů Jaroslav Povšík. Velká část zaměstnanců tak bude v tomto měsíci brát v součtu kolem 70 tisíc korun hrubého.

„Letošního úspěchu jsme dosáhli díky nasazení našich Škodováků. To by se mělo všem zaměstnancům vyplatit. Jednali jsme proto s odbory o tom, že se původně plánovaná prémie navýší. A je skutečně oprávněná,“ citoval list předsedu představenstva Škody Auto Bernharda Maiera.

Z Česka se musí stát rychlý následovník elektromobility, říká šéf Škody Auto Bernhard Maier

Největší pozornost se v současnosti upírá především ke kolektivnímu vyjednávání mezi odbory a automobilkou. To začalo v listopadu. Odboráři chtějí do konce roku dojednat například změny v pracovní době. Vyjednávání o mzdách má začít v lednu.

Zatímco se desítky tisíc zaměstnanců mohou těšit z navýšené prémie, pětice zaměstnanců dostala nedávno výpověď. Šikanovala totiž kolegy, agenturní zaměstnance společnosti Manpower. Pracovníci automobilky podle listu například zavírali agenturní zaměstnance do beden nebo jim lili projímadlo do kávy.

Komentář Heleny Horské: Rozpočet k prasknutí
Glosa Jaroslava Bukovského: Konec éry hojnosti

 

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!