Ekonomiku Spojených států údajně čeká nejhorší recese od 30. let minulého století | E15.cz

Ekonomiku Spojených států údajně čeká nejhorší recese od 30. let minulého století

Ranní přehled podle Bloombergu
Ranní přehled podle Bloombergu
• 
ZDROJ: E15.cz

Bloomberg, fry

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Web E15 přináší přehled důležitých témat, která by vám dnes neměla uniknout.

Streamovací král

Pandemie koronaviru pomohla americké streamovací službě Netflix k novému rekordu. V prvním čtvrtletí má služba celkem 16 milionů předplatitelů. To je dvakrát více než Netflix odhadoval a dokonce nejvíce v jeho 13ti leté historii. Společnost však varovala, že druhá polovina roku již bude slabší. Akcie Netfkixu na zveřejnění čtvrtletních hospodářských výsledků zareagovaly růstem.

Slabý Brent

V dalším poklesu dnes pokračují ceny ropy. Dolů je táhne přetrvávající negativní dopad koronavirové krize a s ní související potávka po pohonných hmotách. Severomořská ropa Brent se v jednu chvíli propadla pod 16 dolarů za barel. Byla tak nejníže od června 1999.

Koronavirus opět úřadoval

Celkem 2751 osob během jediného dne podlehlo ve Spoejných státech nákaze koronavirem. Po několika dnech poklesů se tak jedná opět o tragický den. Spojené státy jsou koronavirem nejhůře postiženou zemí. Podle údajů se v zemi dosud nakazilo přes 824 tisíc lidí, z nichž více než 45 tisíc infekci podlehlo. Obě hodnoty jsou nejvyšší na světě.

Akcie slábnou

Kolaps cen ropy i nepříznivé výhledy naznačující, že ekonomiku Spojených států čeká nejhorší recese od 30. let minulého století. Tyto a další skutečnosti stály za dalším oslabením akciových trhů ve Spojených státech. Index Dow Jones klesl o 631,56 bodu, tedy 2,67 procenta, na 23 018,88 bodu. Širší index Standard & Poor's 500 se snížil o 86,6 bodu, čili 3,07 procenta, na 2736,56 bodu. Index technologického trhu Nasdaq oslabil o 297,5 bodu, neboli 3,48 procenta, na 8263,23 bodu.

Autor: Bloomberg, fry

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah