Apple Pay v Česku odstartoval. Platit mobilem zatím mohou klienti pěti bank | E15.cz

Apple Pay v Česku odstartoval. Platit mobilem zatím mohou klienti pěti bank

Apple Pay v Česku odstartoval. Platit mobilem zatím mohou klienti pěti bank
Apple Pay
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK
mšt

Do Česka po mnoha letech čekání dorazila služba Apple Pay. Lidem umožňuje platit pomocí chytrého telefonu či hodinek od amerického výrobce Apple. O začátku je Apple Pay k dispozici pro klienty pětice českých bank, další finanční domy budou postupně přibývat.

Apple Pay propojuje mobilní zařízení s platební kartou. Společnost Mastercard uvedla, že Apple Pay je k dispozici držitelům platebních karet od Air Bank, J&T Banky, Komerční banky, mBank, Monety Money Bank, stravenkové společnosti Edenred a fintechové Twisto. Brzy by měla služba fungovat i pro klienty České spořitelny.

„V České republice je přes 90 procent vydaných platebních karet bezkontaktních a více než tři čtvrtiny platebních terminálů tuto technologii podporují. Čeští spotřebitelé jsou velice otevření technologickým inovacím, proto věříme, že velmi pozitivně přijmou i další novinky v oblasti mobilních plateb. Velkou výhodou Apple Pay je rychlost a pohodlí, a stejně tak i bezpečnost transakcí,“ uvedl Luděk Slouka ze společnosti Mastercard. 

Službu mohou využívat majitelé telefonů iPhone SE, iPhone 6 a novějších a hodinek Apple Watch. Americká firma svůj platební systém spustila před více než čtyřmi lety. Nejvíce uživatelů má v USA, služba funguje také v západní Evropě, Kanadě, Austrálii, Číně nebo Rusku.

Konec čekání, v Česku odstartuje Apple Pay

Z průzkumu, který realizovala agentura IPSOS pro Komerční banku, vyplývá, že se na Apple Pay těší zejména mladá generace. Ve věkové kategorii 18 až 26 let chce tuto službu využívat 53 % lidí. 

V Česku už lze platit prostřednictvím služby Google Pay mobilním telefonem nebo chytrými hodinkami s operačním systémem Android. Vlastní aplikace pro platby telefonem mají některé banky.

Počátkem února na český trh vstoupil maďarský platební systém Barion, jehož investorem je společnost Home Credit. V českých e-shopech lze platit také mimo jiné pomocí systémů GoPay, PayU, ComGate, ThePay, Pays nebo W-platba.

Konec hotovosti v Česku? Do ČR dorazilo Apple Pay, pořídily si ho už desítky tisíc lidí. Jak s ním platit?

Budeme bojovat za Apple Store, ale zakážeme wifi. Reakce na výroky ministryně Novákové baví internet
„Bojovat za Apple Store pro naše lidi.“ Spotřebitel tam ale iPhone výhodněji nenakoupí

Autor: ČTK, mšt
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!