Apple Pay v Česku odstartoval. Platit mobilem zatím mohou klienti pěti bank | E15.cz

Apple Pay v Česku odstartoval. Platit mobilem zatím mohou klienti pěti bank

Apple Pay
Apple Pay
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK, mšt

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Do Česka po mnoha letech čekání dorazila služba Apple Pay. Lidem umožňuje platit pomocí chytrého telefonu či hodinek od amerického výrobce Apple. O začátku je Apple Pay k dispozici pro klienty pětice českých bank, další finanční domy budou postupně přibývat.

Apple Pay propojuje mobilní zařízení s platební kartou. Společnost Mastercard uvedla, že Apple Pay je k dispozici držitelům platebních karet od Air Bank, J&T Banky, Komerční banky, mBank, Monety Money Bank, stravenkové společnosti Edenred a fintechové Twisto. Brzy by měla služba fungovat i pro klienty České spořitelny.

„V České republice je přes 90 procent vydaných platebních karet bezkontaktních a více než tři čtvrtiny platebních terminálů tuto technologii podporují. Čeští spotřebitelé jsou velice otevření technologickým inovacím, proto věříme, že velmi pozitivně přijmou i další novinky v oblasti mobilních plateb. Velkou výhodou Apple Pay je rychlost a pohodlí, a stejně tak i bezpečnost transakcí,“ uvedl Luděk Slouka ze společnosti Mastercard. 

Službu mohou využívat majitelé telefonů iPhone SE, iPhone 6 a novějších a hodinek Apple Watch. Americká firma svůj platební systém spustila před více než čtyřmi lety. Nejvíce uživatelů má v USA, služba funguje také v západní Evropě, Kanadě, Austrálii, Číně nebo Rusku.

Z průzkumu, který realizovala agentura IPSOS pro Komerční banku, vyplývá, že se na Apple Pay těší zejména mladá generace. Ve věkové kategorii 18 až 26 let chce tuto službu využívat 53 % lidí. 

V Česku už lze platit prostřednictvím služby Google Pay mobilním telefonem nebo chytrými hodinkami s operačním systémem Android. Vlastní aplikace pro platby telefonem mají některé banky.

Počátkem února na český trh vstoupil maďarský platební systém Barion, jehož investorem je společnost Home Credit. V českých e-shopech lze platit také mimo jiné pomocí systémů GoPay, PayU, ComGate, ThePay, Pays nebo W-platba.

Konec hotovosti v Česku? Do ČR dorazilo Apple Pay, pořídily si ho už desítky tisíc lidí. Jak s ním platit?

Apple CarPlay a Android Auto: Jak se připojit? A co všechno tyto služby umí? Více zde >>>

Autor: ČTK, mšt

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah