Bankéř Marek Ditz pomůže skupině Partners rozjet banku | E15.cz

Bankéř Marek Ditz pomůže skupině Partners rozjet banku

Vladan Gallistl

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Po více než roční pauze se bývalý člen představenstva ČSOB Marek Ditz vrací do bankovnictví. Bude spolupracovat s finančně poradenskou sítí Partners na rozjezdu její vlastní banky.

„Domluvil jsem se s Petrem Borkovcem (spolumajitel Partners – pozn. red.), že mu konzultačně pomohu se startem banky pro Partners,“ řekl deníku E15 Ditz. Do Partners přichází po působení v čele rodinného fondu Supernius miliardáře Tomáše Chreneka, kam nastoupil po odchodu z ČSOB v roce 2018.

Společnost Partners oznámila záměr postavit vlastní bankovní dům na začátku letošního roku. V současnosti Partners úzce spolupracují s UniCredit Bank, s níž mají společné pobočky v rámci Partners Market.

"Marka Ditze a pár dalších lidí z bankovního byznysu jsme najali, aby nám pomohli zanalyzovat naše možnosti a připravit naši strategii v bankovním byznysu," uvedl pro E15 Borkovec a dodal: "Výsledkem může být podání žádosti o bankovní licenci, ale také úplně jiná strategie postavená na PSD2 a moderních technologiích a napojení na poradenské služby Partners nebo prohloubení strategické spolupráce s Unicredit Bank či jinou bankou v České republice." Banka by měla vzniknout podle dřívějších informací v roce 2023.

Partners začátkem roku plánovali, že banka nabídne základní služby zdarma. Postavena má být na moderních technologiích včetně cloudového řešení.

Ditz působil v řadě vrcholných pozic v ČSOB. Od roku 2013 až do října 2018 působil v představenstvu banky. Na konci svého působení v ČSOB měl na starost oblast transformace celé banky, což zahrnovalo například digitalizaci.

Byl součástí týmu, který se podílel na převzetí zkrachovalé Investiční a poštovní banky v roce 2000. Do ČSOB nastoupil v roce 1994.

 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah