Air Bank se stala bankou roku | e15.cz

Bankou roku je Air Bank, pojišťovnou AXA. Porota ocenila mobilní platby

hf

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Finanční domy, které dokázaly rychle zavést mobilní platby Apple Pay a Google Pay, bodovaly letos v tradiční soutěži Banka roku, která byla vyhlášena již po osmnácté. Vítězem u poroty i zákazníků se letos stala Air Bank. Titulem Pojišťovna roku se letos pyšní AXA životní pojišťovna, jako Pojišťovna zákazníků získala největší ohlas Česká pojišťovna.

„Vítězem jsou také klienti, kterým letošek přinesl výhody celé řady inovací – k velkému posunu došlo u mobilních plateb, které jsou dostupné prakticky všem klientům. Tento vývoj dokládá, že Česko si udržuje pozici mezi lídry v bankovnictví a fintechu,“ komentoval situaci člen poroty Miroslav Lukeš, manažer společnosti Mastercard zodpovědný za globální vývoj debetní produktů.

Jako Bankéř roku uspěl generální ředitel Komerční banky Jan Juchelka, končící generální ředitel České pojišťovny Marek Jankovič se volbou kolegů stal Pojišťovákem roku. Porota vybrala také Nejlepší hypotéku, již podruhé se jí stala ta od Moneta Money Bank.

Záštitu nad oceněním Banka roku, jejímž mediálním partnerem je i deník E15, převzal i letos guvernér ČNB Jiří Rusnok.

Hlavními partnery jsou společnosti KPMG a Fincentrum, fond Quant a pánská módní značka Le Premier. Vyhlašovatelem ocenění je společnost Boy Awards ze skupiny Duck Sauce Petra Stuchlíka.

Banka roku (hodnotí odborná porota)
 1. Air Bank
 2. Česká spořitelna
 3. Komeční banka
Pojišťovna roku
 1. AXA životní pojišťovna
 2. Allianz pojišťovna
 3. Kooperativa pojišťovna
Hypotéka roku
 1. MONETA Money Bank
 2. Česká spořitelna
 3. Air Bank
Banka zákazníků (podle mezinárodní metodiky Nunwood & KPMG)
 1. Air Bank
 2. Equa Bank
 3. Fio banka
Pojišťovna zákazníků (podle mezinárodní metodiky Nunwood & KPMG)
 1. Česká pojišťovna
 2. Allianz pojišťovna
 3. neuděleno
Bankéř roku (ze svého středu vybírají vítěze šéfové finančních institucí) Jan Juchelka, předseda představenstva a generální ředitel, Komerční banka
Pojišťovák roku (ze svého středu vybírají vítěze šéfové finančních institucí) Marek Jankovič, předseda představenstva a generální ředitel, Česká pojišťovna
Banka bez bariér (ve spolupráci s Kontem Bariéry hendikepovaní občané z ČR)
 1. Česká spořitelna
 2. Československá obchodní banka
 3. Komerční banka
Autor: hf

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah