Bookmakeři mají jasno - k paritě eura a dolaru dojde nejspíš do tří měsíců | E15.cz

Bookmakeři mají jasno - k paritě eura a dolaru dojde nejspíš do tří měsíců

Bookmakeři mají jasno - k paritě eura a dolaru dojde nejspíš do tří měsíců
ilustrační foto
• 
ZDROJ: CC BY-ND 2.0: Dennis Skley via Flickr

try

Americký dolar je nejdražší za posledních 10 let. Jeho aktuální dnešní kurz vůči české koruně je 25,73, kurz eura k české koruně je 27,30. Kurzy eura a dolaru se k sobě tak momentálně přiblížily nejvíce za posledních 12 let. Většina velkých bank proto předpokládá, že ještě během letošního roku dojde k paritě kurzů obou měn. Bookmakeři jsou ještě víc napřed, shodu očekávají do léta.

„Naši bookmakeři vypsali kurzy na to, ve kterém období roku 2015 k této situaci dojde. Jako nejpravděpodobnější se podle nich jeví léto letošního roku. Květen až červen mají kurz 3:1 a červenec až srpen 4:1. Ti, kdo věří, že kurz obou měn bude paritní v září a říjnu si mohou vsadit v kurzu 5:1,“ uvádí mluvčí Chance Markéta Světlíková.

Naopak nejméně pravděpodobný je podle bookmakerů scénář, kdy k paritě kurzů dojde až na konci roku, tedy v listopadu nebo prosinci. Na tuto možnost proto stanovili kurz 8:1. Pokud by k takové situaci došlo, znamenala by i pouhá vsazená tisícikoruna výhru osm tisíc korun.

Podle finančních analytiků by dolar v příštím roce mohl pokořit hranici 30 korun. Za jeho posilováním stojí forma americké ekonomiky a naopak problémy té evropské, na níž jsou tuzemské trhy silně navázány. V Česku se dlouhodobě sílící dolar projeví hlavně zdražením pohonných hmot, elektroniky a exotických zájezdů.

David Marek: Koruna na eurodolarové houpačce

Autor: try
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!