Británie bude mít novou investiční jedničku, spojí se dva velké fondy | E15.cz

Británie bude mít novou investiční jedničku, spojí se dva velké fondy

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Britské investiční společnosti Standard Life a Aberdeen Asset Management se dohodly na spojení v hodnotě 11 miliard liber (233 miliard korun). Vznikne tak největší správce investičních aktiv v Británii s aktivy za 660 miliard liber. Po spojení budou nynější akcionáři Standard Life vlastnit dvě třetiny sloučeného podniku, akcionáři Aberdeen zbývající třetinu, uvedly dnes obě společnosti.

Transakce by měla zajistit roční úspory 200 milionů liber. Nový podnik bude mít sídlo ve Skotsku a o jeho vedení se budou dělit generální ředitel Aberdeen Martin Gilbert a šéf Standard Life Keith Skeoch.

Gilbert rozhlasové stanici BBC řekl, že spojení povede k rušení pracovních míst tam, kde se aktivity obou firem překrývají, přesnější počet však neuvedl.

Obě společnosti informovaly o jednání o vzájemné fúzi v sobotu. Gilbert hledal velkého partnera pro spojení už několik měsíců, protože podnikání jeho firmy bylo příliš zaměřeny na rozvíjející se trhy; ty jsou ale v posledních letech u investorů spíše v nemilosti, a firmu tak zasáhl odliv investic.

Standard Life byla původně pojišťovna, která postupně expandovala do oblasti správy aktiv. Za poslední rok se ale výsledky firmy v této oblasti zhoršily a zákazníci začali z jejích fondů stahovat peníze.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.