Mutumutu získá desítky milionů od francouzské Société Générale | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Česká digitální pojišťovna Mutumutu získá desítky milionů od francouzské skupiny Société Générale

Ondřej Souček

Ondřej Souček

Český start-up Mutumutu, který se zabývá digitalizací pojišťovnictví, získal investici ve výši 30 milionů korun. Penězi na rozvoj mu přispěje sesterská společnost Komerční banky z mateřské skupiny Société Générale, pojišťovna Société Générale Assurances.

Investice má posílit stávající partnerství mezi Mutumutu a Komerční pojišťovnou, která start-up dosud licenčně zaštitovala.

Société Générale si díky transakci zároveň zajistí strategický menšinový podíl. „Vstup do Mutumutu dokonale odpovídá strategii společnosti Société Générale Assurances, která spočívá v investování do začínajících podniků se silným zaměřením na inovace, digitální technologie a na zákaznickou zkušenost,“ uvedl k investici Philippe Perret, šéf Société Générale Assurances.

Mutumutu si od investice naopak slibuje další růst. Pojišťovna chce během jednoho roku ztrojnásobit počet svých tuzemských klientů a poprvé chce expandovat i do zahraničí.

Odložené platby Mall Pay se integrují do platební brány ČSOB, dostanou se k tisícovce českých e-shopů

On-line životní pojištění Mutumutu je založené na systematickém finančním odměňování klientů, kteří se zodpovědně starají o své zdraví. Za pravidelnou sportovní aktivitu, nekouření a preventivní lékařské prohlídky mohou lidé získat zpět až 30 procent z celkové ceny pojistky.

„Budeme ještě víc podporovat zdravý životní styl. Do mobilní aplikace přidáme další sporty, které klientům zlevní pojistku. A připravíme i rozšíření pro klienty s vyššími příjmy, kteří požadují větší zajištění,“ říká k transakci šéf Mutumutu Jindřich Lenz.

Takzvaně insurtechový start-up Mutumutu vznikl v roce 2018 díky studiu CreativeDock, který se zaměřuje na budování nových firem s inovativním přístupem. Společnost nyní nabízí pojištění pro případ pracovní neschopnosti, invalidity či úmrtí.

Tradiční banky se skrytě mění na fintechy

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!