Daniel Křetínský je blízko nákupu podílu v anglickém West Hamu

Daniel Křetínský

Daniel Křetínský Zdroj: Pavel Mazáč / Sport

West Ham
Tomáš Souček v dresu West Hamu
3
Fotogalerie

Český miliardář Daniel Křetínský je blízko k nákupu 27 procent akcií v anglickém týmu West Ham United FC. K podpisu smlouvy by podle zdrojů deníku E15 mohlo dojít ještě během pondělí. Transakce by podle anglického listu Daily Mail měla vyjít na 600 milionů liber, přibližně 17,7 miliardy korun. 

Anglický West Ham hrající v Premier League od roku 2010 vlastní dvojice podnikatelů David Sullivan a David Gold, kteří drží 51,1 a 35,1 procenta akcií. Klíčovou roli v chodu klubu hraje také místopředsedkyně Karren Bradyová.

Web Sky News uvedl, že celá transakce by mohla být provedena v prvním listopadovém víkendu, kdy West Ham v Premiere League hrál proti Liverpoolu. To se nepotvrdilo, nicméně Křetínský se během zápasu ukázal v hledišti. Anglický server také tvrdí, že připravovaná dohoda by měla obsahovat opci na úplné převzetí klubu v budoucnu.

Křetínský by se nabytím podílu ve West Hamu stal v krátké době dalším cizincem, který by investoval do anglického fotbalového klubu. Posledním takovým byl v tomto měsíci saúdskoarabský investiční fond, který fakticky spravuje korunní princ a vládce Saúdské Arábie princ Muhammad bin Salmán.

Daniel Křetínský od roku 2004 vlastní se skupinou J&T pražskou Spartu a vytvořil z ní finančně nejstabilnější fotbalový klub v zemi. Šestačtyřicetiletý podnikatel je podle nejnovějšího žebříčku časopisu Forbes čtvrtým nejbohatším Čechem s odhadovanou hodnotu majetku ve výši 87,8 miliardy korun.

Poznámka redakce: Daniel Křetínský je spolumajitelem vydavatelství Czech News Center, které provozuje také ekonomický web E15.cz.