Natland investoval miliony do výrobce nápojů Isoline. Přes crowfunding | E15.cz

Natland investoval miliony do výrobce nápojů Isoline. Přes crowfunding

Tomáš Raška ze skupiny Natland
Tomáš Raška ze skupiny Natland
• 
ZDROJ: Michael Tomes/E15

vag

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Skupina Natland vložila 3,2 miliony korun do dluhopisů nápojářské firmy Isoline. Stala se tak největším investorem do emise čtyřletých bondů, kterou Isoline nabídl na crowdfundingové platformě Fundlift. Celkem přes ni získal víc než sedm milionů korun, které použije na podporu exportu. Skrze Fundlift začal hledat investory také internetový portál s ojetými auty Carismo.

„Natland Group investovala do dluhopisů společnosti Isoline, protože to je jeden z mála českých výrobců spotřebního zboží, který má skutečně inovativní produkt s velkým exportním potenciálem,“ vysvětlil managing partner Natlandu Tomáš Raška.

Skupině se podle Rašky zamlouvá, že na vývoji nápojů Isoline spolupracují špičkoví čeští sportovci. „Vrcholový sport podporujeme a vidíme mnoho možností, jak Isoline prezentovat a jak společnosti pomoci k dalšímu růstu,“ dodal Raška.

Hledání kapitálu přes Fundlift bylo pro Isoline úspěšné. Cílovou částku sedm milionů korun se mu podařilo zvýšit o 380 tisíc. O čtyřleté dluhopisy se sedmiprocentním ročním úrokem nakonec mělo zájem včetně Natlandu 184 investorů.

Isoline se tak zařadil mezi další firmy, které už Fundlift využily. Například Pivovar Zvíkov přes platformu získal 4,5 milionu korun, fastfood Burrito Loco tři miliony a projekt EnLog s unikátní technologií pro optimalizaci osvětlení jeden milion korun. Investiční bázi Fundlift spustila finanční skupina Roklen na konci letošního května.

Přes Fundlift začal hledat investory také portál Carismo, který zajišťuje internetový nákup a prodej ojetých vozů. Carismo zahájilo provoz teprve v dubnu. Jeho provozovatel, firma Hollar Ventures, na další rozvoj a akvizici zákazníků nyní poptává na Fundliftu dva miliony korun. A to formou dvouletého konvertibilního investičního certifikátu s 10procentním ročním úrokem.

„Carismo má silný tým. Marek Moravec, jeden ze dvou spoluzakladatelů, založil a rozvíjel pro globálního internetového giganta Rocket Internet startupy po celém světě. Jakub Kábrt je technický expert, který vyvíjí komponenty pro automobilku BMW,“ popsala zakladatele firmy Andrea Lauren, šéfka Fundliftu. Technickým partnerem Carisma je největší servisní síť v České republice BestDrive společnosti Continental. Vlastnictví vozů ověřuje Cebia.

Autor: vag

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah