Největší polská banka zvýšila zisk o čtvrtinu díky prodeji akcií Visa | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Největší polská banka zvýšila zisk o čtvrtinu díky prodeji akcií Visa

Největší polská banka zvýšila zisk o čtvrtinu díky prodeji akcií Visa
Centrála PKO Bank Polski ve Varšavě
• 
ZDROJ: CC BY SA 3.0: Adrian Sklodowski via Wikimedia Commons

ČTK

Čistý zisk největší polské banky PKO Bank Polski ve druhém čtvrtletí vzrostl o 24 procent na 874 milionů zlotých (5,5 miliardy korun). Zasloužil se o to jednorázový zisk z prodeje akcií společnosti Visa Europe, sdělila dnes banka.

Analytici oslovení agenturou Reuters očekávali nárůst zisku na 865 milionů zlotých. PKO prodala své akcie Visa Europe v rámci širší dohody polských bank s tímto vydavatelem platebních karet. Za celé první pololetí zisk PKO dosáhl 1,51 miliardy zlotých. Loni čistý zisk PKO klesl o 20 procent na 2,6 miliardy zlotých. Výsledek zhoršily platby, které musejí polské banky odvádět do garančního fondu na krytí závazků insolventních bank.

V Polsku mají hotovou platformu pro platby i výběry mobilem bez NFC

PKO v červenci oznámila, že se chystá otevřít pobočku v České republice. Pobočka se má nacházet v Praze a její otevření je naplánováno na příští rok.

Otevření pobočky v České republice je součástí strategie banky následovat polské firmy v expanzi do zahraničí. Prezident PKO BP Zbigniew Jagiełło uvedl, že banka chce být všude tam, kde budou potřebovat její služby polské firmy. Loni banka vstoupila na německý trh, když v prosinci otevřela pobočku ve Frankfurtu nad Mohanem.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!