Největší švýcarská banka UBS zdvojnásobila čtvrtletní zisk | E15.cz

Největší švýcarská banka UBS překonala očekávání analytiků a zdvojnásobila čtvrtletní zisk

Největší švýcarská banka UBS překonala očekávání analytiků a zdvojnásobila čtvrtletní zisk
Švýcarská banka UBS
• 
ZDROJ: Reuters

ČTK

Největší švýcarská banka UBS v letošním třetím čtvrtletí meziročně zdvojnásobila čistý zisk na 2,1 miliardy dolarů (zhruba 48,5 miliardy korun). UBS těžila z vysokého objemu obchodování na globálních finančních trzích, který jí pomohl dosáhnout dobrých výsledků v oblasti investičního bankovnictví a správy majetku.

Čtvrtletní zisk výrazně překonal očekávání analytiků, kteří jej odhadovali na 1,557 miliardy dolarů. Hrubý zisk divize investičního bankovnictví se zvýšil o téměř 370 procent, zatímco zisk divize správy majetku se zešestinásobil.

Hodnota majetku spravovaného touto divizí dosáhla rekordních 2,754 bilionu dolarů (téměř 64 bilionů korun). UBS je největším správcem majetku na světě, napsala agentura Reuters.

Výkonného ředitele UBS Sergia Ermottiho příští měsíc nahradí Ralph Hamers, který stál donedávna v čele nizozemské banky ING. „UBS má otevřené všechny možnosti k tomu, aby pod Ralphovým vedením napsala další úspěšnou kapitolu své historie,“ uvedl Ermotti v dnešní výsledkové zprávě.

Autor: ČTK
 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!