PPF banka zvýšila zisk téměř o polovinu | E15.cz

PPF banka zvýšila zisk téměř o polovinu

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

PPF bance loni stoupl čistý zisk meziročně o 45 procent na 2,2 miliardy korun. Bilanční suma banky dosáhla 235 miliard korun. Celkem bankám a spořitelnám v Česku loni stoupl podle dat České národní banky čistý zisk meziročně o devět procent na 82,1 miliardy korun.

Banka se zaměřuje zejména na poskytování finančních, investičních a poradenských služeb vybraným klientům a na privátní bankovnictví. Mezi její klienty patří především finanční instituce, střední a velké podniky s českým kapitálem a subjekty z komunální sféry.

"Loňský rok pro nás byl mimořádně úspěšný. Podařilo se nám udržet vysokou efektivitu hospodaření, podíl provozních nákladů na výnosech poklesl na 32 procent," uvedl generální ředitel PPF banky Petr Jirásko. Banka loni spustila nové internetové bankovnictví, dodal.

Čistý úrokový výnos banky se meziročně zvýšil o 41 procent na 3,468 miliardy korun.  Výnosy z poplatků a provizí byly 132 milionů korun. Čistý zisk z finančních operací dosáhl 362 milionů korun. Vlastní kapitál banky se zvýšil o téměř 15 procent na 11,6 miliardy korun. Objem pohledávek za klienty vzrostl o čtyři procenta na 34,4 miliardy korun. 

PPF banka je součástí investiční skupiny PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera. Držitelem 92,96 procenta akcií banky je PPF Group N.V., dalších 6,7 procenta drží hlavní město Praha.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah