PPF v pololetí meziročně zvýšila zisk pro akcionáře na 3,7 miliardy korun | E15.cz

PPF v pololetí meziročně zvýšila zisk pro akcionáře na 3,7 miliardy korun

Petr Kellner
Petr Kellner
• 
ZDROJ: Repro E15
Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Investiční skupina PPF zvýšila za první pololetí letošního roku meziročně zisk připadající na akcionáře na 150 milionů eur (3,7 miliardy korun) z loňských srovnatelných 83 milionů eur (dvě miliardy Kč). Informoval o tom dnes mluvčí PPF Milan Tománek.

Vlastní kapitál skupiny vzrostl proti konci loňského roku o 340 milionů eur a dosáhl v pololetí téměř 4,8 miliardy eur (119 miliard Kč). Aktiva vzrostla proti konci roku 2010 o více než 360 milionů eur na 12,74 miliardy eur (316,3 miliardy korun). „Pokračovali jsme v obchodním rozvoji všech našich klíčových majetkových účastí napříč teritorii, zejména pak v maloobchodu a těžbě nerostů v Rusku,“ uvedl akcionář skupiny Jiří Šmejc. „Všechna aktiva vykázala růst výnosů, což opakovaně potvrzuje schopnost Skupiny PPF generovat významný, udržitelný zisk z běžné činnosti jejích firem, a nejen z jednorázových investičních transakcí,“ dodal.

Šmejc připomněl, že PPF letos připravila několik významných transakcí, například uvedení Nomos banky na londýnskou burzu v dubnu, či akvizici 100 procent ruského maloobchodního řetězce Eldorado, dokončenou v září. „V letošním prvním pololetí jsme také učinili první kroky k expanzi našeho modelu spotřebitelského financování na nové trhy v Asii,“ dodal. PPF je mezinárodní investiční skupina, která podniká v oblasti realit, spotřebitelského financování a bankovnictví. Působí na trzích střední a východní Evropy a Asie. Hlavním akcionářem skupiny je nejbohatší Čech Petr Kellner.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah