Skupina AXA odprodá své aktivity ve střední Evropě včetně Česka | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Skupina AXA odprodá své aktivity ve střední Evropě včetně Česka

ČTK

Francouzská finanční skupina AXA odprodá své aktivity v České republice, Polsku a na Slovensku za miliardu eur (25 miliard korun) rakouské společnosti UNIQA Insurance Group AG. Potvrdila tak dřívější informaci agentury Reuters z října loňského roku o chystaném prodeji. UNIQA také působí na českém trhu, a podle šéfa koncernu Andrease Brandstettera se akvizicí stane pětkou na pojišťovacím trhu v rostoucím regionu střední a východní Evropy.

Transakce podléhá schválení dozorčích orgánů. Dokončena by měla být ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku. Jejím předmětem je životní i neživotní pojištění, investiční společnosti, penzijní fondy a servisní společnosti skupiny AXA.

"S těžištěm zaměřeným na ziskové retailové obchodování a s vyrovnaným produktovým mixem se doplní naše stávající obchody a staneme se pětkou v rostoucím regionu střední a východní Evropy," okomentoval agentuře APA transakci šéf koncernu UNIQA Andreas Brandstetter.

AXA zvažuje odprodej aktivit ve střední Evropě, včetně Česka

Skupina AXA zaměstnává celosvětově 171 tisíc lidí a má 105 milionů klientů v 61 zemích. V Česku a na Slovensku jí v roce 2018 čistý zisk stoupl o 29 procent na 725 milionů korun.

UNIQA je největší rakouská pojišťovací skupina. V České republice dosud patří do sedmičky největších pojišťoven. V prvním pololetí loňského roku vybrala v Česku na pojistném 3,8 miliardy korun, meziročně o osm procent více.

AXA zaměstnává ve třech středoevropských zemích 2100 lidí, v samotné ČR má 527 zaměstnanců. Akvizicí českých, polských a slovenských aktivit skupiny AXA získá UNIQA pět milionů nových klientů, uvedla APA.

Bankou roku je Air Bank, pojišťovnou AXA. Porota ocenila mobilní platby
Zahraniční finančníci opouštějí Česko. Nebyli dost velcí

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!