UBS klesl zisk o více než 60 procent. Největší švýcarská banka viní ekonomickou nejistotu a politické napětí | E15.cz

UBS klesl zisk o více než 60 procent. Největší švýcarská banka viní ekonomickou nejistotu a politické napětí

UBS
UBS
• 
ZDROJ: reuters

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Největší švýcarské bance UBS klesl ve třetím čtvrtletí zisk na 827 milionů švýcarských franků (20,6 miliardy korun) z 2,1 miliardy švýcarských franků ve stejném období předchozího roku. Loňské hospodářské výsledky podpořilo daňové zvýhodnění ve výši 1,3 miliardy švýcarských franků. Zisk před zdaněním naopak stoupl o 11 procent na 877 milionů švýcarských franků díky silnému výkonu na domácím trhu a snížení nákladů, uvedla firma v dnešním prohlášení.

Banka současně zvýšila rezervy na budoucí náklady na právní spory spojené s prodeje cenných papírů krytých hypotékami. Rezervy stouply na 1,41 miliardy USD (35 miliard korun) z 988 milionů dolarů na konci června.

Provozní příjmy se snížily o dvě procenta na 7,03 miliardy švýcarských franků. Příjmy z obchodů s akciemi klesly o 16 procent, zatímco příjmy z obchodů s devizami a dluhopisy stouply o pět procent.

Provozní zisk před zdaněním v divizi správy majetku bohatých klientů klesl o 21 procent na 504 milionů švýcarských franků. UBS je podle výše spravovaných peněz největším správcem majetku bohatých klientů na světě.

Banka varovala, že objem transakcí i nadále zůstává nízký kvůli makroekonomické nejistotě a politickému napětí. Problémy způsobují také úrokové sazby, které jsou nižší, než se čekalo, a v některých případech i negativní. Tyto podmínky se zřejmě v dohledné době nezmění.

UBS netěžila jako americké banky z růstu příjmů v divizi investičního bankovnictví. Její aktivity se totiž více soustředí na akcie, zatímco americkým bankám rostly příjmy hlavně díky obchodům s dluhopisy, napsala agentura Reuters.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah