Soud zahájil insolvenční řízení s majitelem EMTC Bártou | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Úpadek „dluhopisového mága“. Soud zahájil insolvenční řízení s majitelem EMTC Bártou

ČTK, vaj

Městský soud v Praze uznal podání insolvenčního návrhu proti majiteli a šéfovi skupiny EMTC Tomášovi Bártovi, a zahájil tak s ním insolvenčním řízení. Skupina věřitelů si nárokuje téměř 30 milionů korun. Soud se nyní bude také zabývat možným úpadkem Bárty a vyhlášení konkurzu na jeho majetek. Skupina EMTC uvedla, že dokončuje jednání se strategickým partnerem.

Jak uvedl server Rizikovedluhopisy, jde o třetí insolvenční řízení vedené proti Bártovi. EMTC v srpnu oznámila neschopnost dál vyplácet úroky a jistiny dluhopisů, které vydala v hodnotě přes 680 milionů korun. Začátkem září slíbila, že do šesti týdnů přijde s návrhem řeším situace, což ale nedodržela.

EMTC písemně informovala majitele dluhopisů v pátek 11. října, že se nachází ve finální fázi jednání se strategickým partnerem, který má skupině pomoci s její restrukturalizací. Jméno partnera EMTC sdělí po uzavření spolupráce.

Dluhopisový baron v kleštích. Věřitelé po něm u soudu nárokují miliony

O finančním zdraví EMTC se spekulovalo delší dobu v souvislosti s výsledky hospodaření. Podle účetní závěrky z června 2018 vykázala EMTC ztrátu téměř 70 milionů korun.

Další dluhopisový průšvih na obzoru: EMTC svolává setkání vlastníků bondů

Bárta ztrátu opakovaně vysvětloval plánovaným zadlužením v rámci investičního rozvoje softwarového projektu Lipa Learning. Nyní EMTC informovala majitele dluhopisů o tom, že přistoupila k výraznému snížení nákladů celé skupiny za současného zajištění provozu a rozvoje projektu Lipa Land tak, aby si projekt zachoval svoji hodnotu a kvalitu.

Bárta hrne na trh další bondy, auditor varuje před problémy

Autor: ČTK, vaj
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!