Úspěšné čtvrtletí. Buffet zvýšil zisk o polovinu | E15.cz

Úspěšné čtvrtletí. Buffet zvýšil zisk o polovinu

Warren Buffett
Warren Buffett
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Investiční impérium Warrena Buffetta letos již vydělalo přes 95 miliard korun. Nejvíce se dařilo pojišťovnám.

Zisk investiční společnosti Berkshire Hathaway v prvním čtvrtletí letošního roku vzrostl o 51 procent na 4,89 miliardy dolarů(95,7 miliardykorun). K růstu nejvíce přispěly pojišťovací aktivity a zvýšení hodnoty investic. Firma, jejímž zakladatelem a šéfem je známý miliardář Warren Buffett, to uvedla v prohlášení.

Příjmy se za tři měsíce do konce března zvýšily o 15 procent na 43,87 miliardy dolarů. Provozní zisk stoupl o 42 procent na 3,78 miliardy dolarů. Podle Buffetta je provozní zisk lepším měřítkem skutečného výkonu firmy, protože nezahrnuje zisk nebo ztrátu z investic a finančních derivátů.

Provozní zisk z pojišťovacích aktivit se zdvojnásobil na 1,7 miliardy dolarů. Provozní zisk z aktivit mimo pojišťovnictví stoupl o 12 procent na 2,25 miliardy dolarů. Hodnota investic a finančních derivátů stoupla na 1,1 miliardy z 580 milionůdolarů.

Buffettova firma vlastní téměř 80 dceřiných společností z mnoha oblastí. Kromě pojišťovnictví jsou to třeba výroba nábytku, oděvů, klenotů, cukrovinek, potravin a chemikálií. Má rovněž významné investice ve firmách Coca-Cola, Wells Fargo a IBM.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.