Zisk banky JPMorgan ve čtvrtletí stoupl o 12,5 procenta | E15.cz

Zisk banky JPMorgan ve čtvrtletí stoupl o 12,5 procenta

JP Morgan
JP Morgan
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Americké bance JPMorgan Chase & Co. stoupl ve druhém čtvrtletí zisk o 12,5 procenta na 5,4 miliardy dolarů (93 miliard korun). Ve výsledku se odrazily nižší odpisy špatných hypoték a půjček na kreditních kartách, uvedla banka uvedla v dnešním prohlášení. Její výsledek byl lepší, než očekávali ekonomové na Wall Street.

Zisk na akcii činil 1,27 dolaru, když analytici očekávali 1,21 dolaru. Loni ve druhém čtvrtletí navíc snížila zisk banky o 550 milionů dolarů, tedy 14 centů na akcii, daň z bonusů bankéřů v Británii. Letos ji banka platit nemusela. JPMorgan je první velkou americkou bankou, která oznámila výsledky hospodaření. Její zprávy jsou pozorně sledované, protože má rozsáhlé napojení na spotřebitelské finance a také investiční bankovnictví. JPMorgan Chase byla loni nejziskovější firmou na Wall Street.

Druhá největší banka ve Spojených státech poskytla během čtvrtletí více úvěrů než za první tři měsíce roku a najímala nové lidi. Pro odvětví, které dlouho trápily ztráty z úvěrů nejistá budoucí rentabilita, jsou to dobrá znamení.

Generální ředitel bankovního gigantu Jamie Dimon přesto varoval, že nějakou dobu ještě potrvá, než se problémy hypotečního trhu vyřeší. Podle něj bude trvat ještě 12 až 18 měsíců, než začnou ubývat exekuce domů z nesplácených hypoték.

Příjmy z obchodování s obligacemi, které byly dlouhou dobu pro mnoho bank na Wall Street zdrojem zisku, ve druhém čtvrtletí proti prvnímu klesly. A i když se poskytnuté úvěry za čtvrtletí zvýšily, celkový objem půjček klesl. Poptávka po úvěrech se sice zvyšuje, ale růst je nevyrovnaný, napsala agentura Reuters.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah