Změny v PPF: Labaka v čele Home Credit střídá Šmejc | E15.cz

Změny v PPF: Labaka v čele Home Credit střídá Šmejc

Jiří Šmejc
Jiří Šmejc
• 
ZDROJ: profimedia.cz

hop

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Novým generálním ředitelem společnosti Home Credit, která patří do skupiny PPF Petra Kellnera, se stává Jiří Šmejc. Šmejc, bývalý akcionář PPF, svůj podíl v PPF nedávno vyměnil za akcie Home Creditu a stal se v něm předsedou představenstva. Ode dneška je také generálním ředitelem. Společnost to oznámila v pátek odpoledne v tiskové zprávě.

Alexander Labak bude pro skupinu Home Credit pracovat i nadále, a to jako poradce pro strategii. „Alex významně přispěl k proměně Home Creditu v jednu z nejúspěšnějších finančních institucí a značek na rozvíjejících se trzích Ruska, Evropy a Asie. Chtěl bych Alexovi poděkovat za výborné výsledky, kterých během šesti let u společnosti dosáhl. Jsem rád, že pokračuje v práci pro naši společnost jako poradce,“ uvedl majoritní akcionář skupiny PPF Petr Kellner.

Jiří Šmejc přišel do skupiny PPF v roce 2004 a o rok později se stal jejím akcionářem. Kromě dalších funkcí byl od ledna 2008 členem představenstva společnosti Generali PPF Holding B.V. Podnikat začal v roce 1992 a v roce 1993 se stal jednatelem a ředitelem společnosti PUPP Consulting s.r.o. V roce 1995 zastával pozici obchodního ředitele společnosti Middle Europe Finance s.r.o., která obchodovala s cennými papíry se zaměřením na akvizice. Do konce roku 2004 byl 34% vlastníkem skupiny TV NOVA.

Alexander Labak stál v čele Home Creditu od roku 2006. Před nástupem do skupiny Home Credit zastával významné řídící funkce v předních finančních institucích. Působil například jako prezident společnosti MasterCard Europe nebo jako marketingový ředitel Deutsche Bank.

Skupina Home Credit je jedním z předních poskytovatelů spotřebitelského financování v Evropě se silnou přítomností v Asii. Home Credit plně vlastní PPF Group, která je jednou z největších investičních a finančních skupin ve střední a východní Evropě. Aktuálně vlastní aktiva zhruba ve výši 14,4 miliardy eur, zahrnující hlavní aktivity PPF od finančních služeb, přes nemovitosti, energetiku, těžbu a zemědělství až po maloobchod. Působnost PPF sahá ze střední a východní Evropy přes Rusko až do Asie.

Autor: hop

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah