Wirecard: šéf Marcus Braun odstoupil kvůli účetním machinacím | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Zmizelé miliardy. Kvůli účetnímu skandálu odstoupil šéf německé Wirecard, akcie firmy dál padají

ČTK, vku

Šéf německé finanční společnosti Wirecard Marcus Braun odstoupil z funkce kvůli miliardovému účetnímu skandálu. Akcie firmy v reakci na zprávu dále hluboce klesají.

Wirecard informovala, že Braun odstupuje s okamžitou platností a po vzájemné dohodě s dozorčí radou. Společnost čelí miliardovému účetnímu skandálu. Ve čtvrtek oznámila, že znovu odkládá zveřejnění výsledků hospodaření za loňský rok.

Auditoři firmy EY odmítli podepsat loňské výsledky, protože nemohou potvrdit částku 1,9 miliardy eur (téměř 51 miliard korun), která se má nacházet na některých účtech. Částka představuje asi čtvrtinu rozvahy firmy, uvedla agentura Reuters.

Dočasným šéfem firmy byl jmenován americký manažer James Freis, který byl do představenstva přijat teprve ve čtvrtek. Braun, pod jehož vedením se původní start-up stal součástí hlavního indexu německé burzy DAX, čelil výzvám k odstoupení už nějaký čas.

Firma je pod tlakem déle než rok od doby, kdy list Financial Times začal zveřejňovat články o manipulacích v jejím účetnictví. Ve čtvrtek se její akcie propadly o více než 60 procent.

Wirecard, která zpracovává bezhotovostní platby pro obchodníky, platila za hvězdu německého technologického průmyslu. Poškozovala ji ale také tvrzení, že cenou jejích akcií úmyslně manipulovali spekulanti. V pátek kolem 14:00 SELČ akcie firmy ztrácely 37,5 procenta.

Platební firmě Wirecard se z účtů ztratilo 1,9 miliardy eur. Akcie zažívají volný pád

Krúpa investoval do německé platební firmy, které zahraniční fondy nevěří

Autor: ČTK, vku
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!