Který elektromobil vyjde nejlevněji? Automobilky zvyšují zájem pomocí slev | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Který elektromobil vyjde nejlevněji? Automobilky zvyšují zájem pomocí slev

David Bureš - Auto.cz

Automobily s elektrickým pohonem v USA zažívají boom. Ne všem elektromobilům se ale daří tak jako těm od značky Tesla.

 

Mnohé firmy už několik let vidí elektromobily jako budoucnost automobilů. Na tento trend zareagoval i Ford, který už v roce 2011 začal kompaktní model Focus vyrábět i v elektrické variantě, určené primárně pro americký trh. Zatímco konvenční verze jsou nadmíru populární, elektromobil se hitem nestal, ba naopak. Vidět je to dnes i na jeho ceně.

Ford totiž Focus Electric na americkém trhu postupně zlevňuje, aby k němu přitáhl alespoň nějaké zákazníky. Už v roce 2015 vůz zlevnil o 6 000 dolarů, loni o dalších 4 000 dolarů a letos slevy pokračují. Doporučená cena dnes činí 30 045 dolarů (cca 781 000 korun), kterou však sníží různé pobídky. Automobilka navíc láká hlavně na pronájem vozu, v takovém případě vůz vyjde jen na 138 dolarů měsíčně, což je v přepočtu asi 3 600 korun.

Autopilot Tesly je v pořádku, za smrtelnou nehodu mohl řidič vozidla

V případě pronájmu se tak Focus Electric stal nejlevnějším elektromobilem aktuálně nabízeném na americkém trhu. Třeba takový Nissan Leaf přijde na 199 dolarů měsíčně (asi 5 200 korun). Zároveň je v případě pronájmu dnes dokonce nejlevnějším autem v USA vůbec. Tvrdí to alespoň autoři americké databáze Cars Direct, která tento měsíc sledovala 420 nabídek na pronájem nového auta.

Vše o vozech Tesla si přečtěte zde

Nechme se překvapit, zda tato nabídka platná do 3. dubna 2017, zlepší americké prodeje Focusu Electric. Zatím se mu absolutně nedaří, třeba loni se ho v USA prodalo jen 900 exemplářů, zatímco konkurenční Volkswagen e-Golf měl na svém kontě 3.900 prodaných kusů. Letos přitom trend pokračuje, v Americe se v lednu prodalo jen 56 elektrických focusů, což je ještě o deset méně než před rokem. VW e-Golf má proti tomu za leden 332 prodaných exemplářů a třeba Nissan Leaf dokonce 772.

Dokončení článku najdete na webu Auto.cz>>>

 

Zavedením mýtného může Německo prodělat miliardy, varuje studie
Jak se jezdilo za socialismu? Na D1 dvě pumpy, žádné rychlostní limity a benzin za dvě kačky

Autor: David Bureš - Auto.cz
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!