Škoda Auto koupila menšinu v izraelském startupu Anagog | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Škoda Auto dál sází na start-upy. Koupila menšinu v izraelské společnosti Anagog

Škoda Auto dál sází na start-upy. Koupila menšinu v izraelské společnosti Anagog
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Škoda Auto koupila menšinový podíl v izraelském technologickém startupu Anagog. Izraelská společnost založená v roce 2010 vyvíjí technologie v oblasti umělé inteligence (AI). Tyto technologie již fungují ve více než stovce různých aplikací pro chytré telefony. Škoda to oznámila v tiskové zprávě. Cenu transakce nezveřejnila.

"Strategickou účastí v technologickém startupu Anagog rozšiřujeme své schopnosti a získáváme přístup k novým technologiím. Umělá inteligence v oblasti mobility hraje důležitou roli," uvedl předseda představenstva společnosti Škody Bernhard Maier.

Strategická investice v Anagogu je pro Škodu dalším krokem na izraelské startupové scéně. Automobilka chce využít dynamický vývoj úspěšného startupu, aby dále rozšířila nabídku služeb digitální mobility. Technologie Anagogu analyzují data ze senzorů smartphonu a na této bázi je používají k vytváření vzorků pohybu. Již nyní se technologie používají ve více než stovce různých aplikací pro chytré telefony.

K investici přispěla firma Champion Motors, která je strategickým partnerem a dovozcem vozů Škoda do Izraele. Společnost na konci roku 2017 založila se Škodou společný podnik Škoda Auto DigiLab Israel. Na počátku letošního roku zahájila Škoda DigiLab Israel Ltd kooperaci s deseti startupy, šest projektů je již v konkrétní fázi vývoje projektu. Tyto společnosti se zabývají především vývojem v oblastech umělé inteligence, velkých dat, kybernetické bezpečnosti a senzoriky vozů.

Škoda chce v Indii narušit hegemonii asijských výrobců. Analytici: Musí se poučit z chyb koncernu
Chytré airbagy i zboží z e-shopu přímo do auta. Škodě mají v nové éře pomoci izraelské start-upy
Tesle začíná konkurence šlapat na paty
Nejlevnější auto světa si už nekoupíte. Tata končí s výrobou modelu Nano, neměl airbagy ani radio

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!