Škoda Auto směřuje k rekordu, už vyrobila přes milion vozů | E15.cz

Škoda Auto směřuje k rekordu, už vyrobila přes milion vozů

ČTK

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto vyrobila do konce října jeden milion vozů a směřuje k ročnímu výrobnímu rekordu. Tohoto výsledku se firmě podařilo dosáhnout o několik týdnů dříve než minulý rok. 

Největší podíl na tom má podle automobilky zájem o modely Fabia, Octavia a Superb. Loni Škoda Auto vyrobila a dodala zákazníkům celosvětově 1 127 700 aut.

Letošní rok je podle Škody Auto čtvrtým v řadě, kdy se jí podařilo vyrobit přes milion automobilů. K růstu výroby přispívá i SUV model Kodiaq, automobilka očekává zvýšení produkce i sSUV modelem Karoq, který je aktuálně uváděn na trh. "V tomto roce směřujeme opět k novému výrobnímu rekordu," uvedl člen představenstva Škoda Auto pro oblast výroby a logistiky Michael Oeljeklaus.

Škodě Auto se daří, tržby automobilky výrazně vzrostly

Automobilka aktuálně vyrábí sedm modelových řad a více než 40 modelových variant. V tuzemsku má výrobní závody v Mladé Boleslavi, v Kvasinách a Vrchlabí a zaměstnává v nich na 30.000 lidí. Na výrobě se podílejí i závody koncernu Volkswagen a lokální partneři v Číně, Indii, Rusku, Kazachstánu, Alžírsku, na Ukrajině a na Slovensku.

Společnost chce v nadcházejících letech dál výrazně posilovat své aktivity v oblasti digitalizace, elektrifikace a internacionalizace. "Tímto způsobem chce Škoda Auto růst ve dvou dimenzích. Vedle zvyšování odbytu vozů budou zdrojem růstu také nové oblasti podnikání, včetně digitálních služeb v oblasti mobility," uvedla firma.

Výroba vozů Škoda od roku 1991 vzrostla na sedminásobek. Tržby společnosti se za letošní tři čtvrtletí meziročně zvedly o 22 procent na 12,3 miliardy eur (asi 315,5 miliardy korun).

Autor: ČTK
 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!