Matka Googlu Alphabet vstoupila mezi americké bilionáře | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Klub bilionových amerických firem se rozrostl o matku Googlu

Klub bilionových amerických firem se rozrostl o matku Googlu
Ranní přehled podle Bloombergu
• 
ZDROJ: E15.cz

Bloomberg, fry

Web E15.cz přináší několik důležitých témat, která by vám dnes neměla uniknout.

Přezkoumání obchodní dohody

První fázi obchodní dohody, kterou podepsaly Spojené státy a Čína, přezkoumá Evropská komise. Čína se v dohodě zavázala, že v příštích dvou letech nakoupí ze Spojených států zboží za 200 miliard dolarů (tedy asi 4,5 bilionu korun) výměnou za zrušení některých z amerických cel, která jsou na ni uvalena. Podle evropského komisaře Phila Hogana však dohoda neřeší strukturální reformy v Číně, které EU a Spojené státy požadují. Evropská komise proto bude chtít vědět, co je na programu v rámci jednání o druhé fázi americko-čínské obchodní dohody.

Útlum čínské ekonomiky

Růst o 6,1 procenta, nejnižší za posledních 29 let. Takové jsou loňské výsledky čínské ekonomiky. V posledním čtvrtletí loňského roku meziroční růst čínské ekonomiky dokonce zvolnil na rovných šest procent. Růst čínského hrubého domácího produktu však v roce 2018 činil 6,6 procenta. Podle analytiků loni oslabily především průmyslová výroba, spotřebitelské výdaje i investice.

Analytik lituje své dřívější skepse vůči Tesle. Teď už by do firmy ale neinvestoval

Klub bilionářů

Firma Alphabet se stala po Applu a Microsoftu třetí americkou technologickou společností, která dosáhla ocenění jednoho bilionu dolarů. Za loňský rok akcie mateřské společnosti Google zpevnily o 33 procent. Globálně však stále vládne ropný gigant Saudi Aramco, jehož ocenění je nyní zhruba na 1,9 bilionech dolarů. 

Sílící akcie

Zpráva o růstu maloobchodního prodeje ve Spojených státech a pozitivní hospodářské výsledky americké banky Morgan Stanley přispěly k dobré kondici tamních akciových trhů. Index S&P poprvé přesáhl 3300 bodů. Index Dow Jones v závěru obchodování stoupl o 0,92 procenta na 29 297,64 bodu. Širší index Standard & Poor's 500 vzrostl o 0,84 procenta na 3316,81 bodu. Index technologického trhu Nasdaq stoupl o 1,06 procenta na 9357,13 bodu.

Autor: Bloomberg, fry
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!