Matka Googlu Alphabet vstoupila mezi americké bilionáře | e15.cz

Klub bilionových amerických firem se rozrostl o matku Googlu

Ranní přehled podle Bloombergu
Ranní přehled podle Bloombergu
• 
ZDROJ: E15.cz

Bloomberg, fry

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Web E15.cz přináší několik důležitých témat, která by vám dnes neměla uniknout.

Přezkoumání obchodní dohody

První fázi obchodní dohody, kterou podepsaly Spojené státy a Čína, přezkoumá Evropská komise. Čína se v dohodě zavázala, že v příštích dvou letech nakoupí ze Spojených států zboží za 200 miliard dolarů (tedy asi 4,5 bilionu korun) výměnou za zrušení některých z amerických cel, která jsou na ni uvalena. Podle evropského komisaře Phila Hogana však dohoda neřeší strukturální reformy v Číně, které EU a Spojené státy požadují. Evropská komise proto bude chtít vědět, co je na programu v rámci jednání o druhé fázi americko-čínské obchodní dohody.

Útlum čínské ekonomiky

Růst o 6,1 procenta, nejnižší za posledních 29 let. Takové jsou loňské výsledky čínské ekonomiky. V posledním čtvrtletí loňského roku meziroční růst čínské ekonomiky dokonce zvolnil na rovných šest procent. Růst čínského hrubého domácího produktu však v roce 2018 činil 6,6 procenta. Podle analytiků loni oslabily především průmyslová výroba, spotřebitelské výdaje i investice.

Klub bilionářů

Firma Alphabet se stala po Applu a Microsoftu třetí americkou technologickou společností, která dosáhla ocenění jednoho bilionu dolarů. Za loňský rok akcie mateřské společnosti Google zpevnily o 33 procent. Globálně však stále vládne ropný gigant Saudi Aramco, jehož ocenění je nyní zhruba na 1,9 bilionech dolarů. 

Sílící akcie

Zpráva o růstu maloobchodního prodeje ve Spojených státech a pozitivní hospodářské výsledky americké banky Morgan Stanley přispěly k dobré kondici tamních akciových trhů. Index S&P poprvé přesáhl 3300 bodů. Index Dow Jones v závěru obchodování stoupl o 0,92 procenta na 29 297,64 bodu. Širší index Standard & Poor's 500 vzrostl o 0,84 procenta na 3316,81 bodu. Index technologického trhu Nasdaq stoupl o 1,06 procenta na 9357,13 bodu.

Autor: Bloomberg, fry

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah