Komárkův fond Springtide Ventures investuje do izraelského startupu Cognni | E15.cz

Komárkův fond Springtide Ventures investuje do izraelského startupu Cognni

Karel Komárek
Karel Komárek
• 
ZDROJ: KKCG

E15.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Fond Springtide Ventures ze skupiny KKCG, která patří podnikateli Karlu Komárkovi, investuje do izraelské společnosti Cognni zaměřené na využívání umělé inteligence ve středních a velkých firmách.

Fond Springtide Ventures dlouhodobě směřuje velkou většinu svých investic do Izraele, kde se primárně zaměřuje na pokročilejší startupy, které již mají produkt, market fit a zákazníky. Cílí na B-Round investiční kola, a většinou investuje částky mezi třemi až deseti miliony dolarů do podpory expanze prodejů. V těchto intencích je i jeho další nákup: Springtide Venture tentokrát investoval 3 miliony dolarů formou SAFE (Simple Agreement for Future Equity) do společnosti Cognni. Počítá se s tím, že investice bude pokračovat a v roce 2022 by fond měl držet zhruba pětiprocentní podíl v Cognni.

„Tuto investici považujeme za velmi perspektivní. Produkty, jež Cognni vyvíjí, jsou zaměřené na řízení a ochranu firemních dokumentů. To je něco, bez čeho se firmy v budoucnu neobejdou. Zároveň si velmi cením toho, že se nám daří pokračovat ve spolupráci s izraelskou startupovou scénou, kde jsme si za několik let vybudovali skvělé vztahy. Stále se nám potvrzuje, že nápady, které mají globální potenciál, se rodí velmi často právě tady,“ řekl Karel Tušek, technologický ředitel Springtide.

Společnost Cognni vznikla v roce 2019 a dnes působí v Tel Avivu. Cognni je průkopníkem v oblasti informačníinteligence, konkrétně dodávky kritických informačních aktiv středním a větším firmám, které je zbaví nutnosti trávit stovky hodin měsíčně klasifikací. Tím, že firmy udržují aktuální a detailní přehled o svých datech, minimalizují riziko, že tato data budou zneužita (např.insidery), nastavují vyšší úroveň informační bezpečnosti a zabraňují škodám, které mohou způsobit kybernetické útoky. Cognni je členem prestižní asociace Microsoft Inteligent Security Association. Díky tomu jsou totiž řešení společnosti Cognni nabízena v obchodní síti Microsoftu.

„Jsme nadšeni, že se můžeme připojit do rodiny fondu Springtide Ventures a jeho investice odráží důvěru v naše unikátní řešení, jež umožňuje firmám mít perfektní přehled o jejich kritických informacích a dokumentech. Doposud totiž byla ochrana dat zaměřena jen na regulovaná data, což ale znamená jen pomyslnou špičku ledovce, pokud se díváme na informační zdroje, které v každé společnosti jsou a měla by být chráněna,“ uvedl Guy Eisdorfer, generální ředitel společnosti Cognni.

Autor: E15.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah