Adidas zavře dvě moderní továrny v Německu a USA | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Adidas zavře dvě moderní továrny v Německu a USA. Technologie přesune do Asie

ČTK

Německý výrobce sportovního oblečení a obuvi Adidas uzavře své dvě vysoce automatizované továrny v Německu a ve Spojených státech. Firma  také uvedla, že technologie z těchto továren využije k výrobě obuvi u asijských dodavatelů.

Adidas v posledních letech otevřel továrny v jihoněmeckém Ansbachu a v americké Atlantě ve snaze přiblížit výrobu zákazníkům. Továrny s označením „Speedfactory“ byly součástí snahy podniku o rychlejší dodávky nového zboží na klíčové trhy, i reakcí na rostoucí mzdy v Asii a vyšší přepravní náklady.

Podrobnosti o důvodech uzavření továren firma ve zprávě neposkytla. Podle agentury Reuters se nicméně ukázalo, že tyto závody jsou nákladné a že používané technologie je obtížné rozšířit na různé produkty.

Část velkých německých firem se stahuje z Ruska

Firma původně plánovala globální síť podobných závodů. Továrnu v Ansbachu otevřela v roce 2016 a továrnu v Atlantě v roce 2017. Výroba v těchto závodech skončí nejpozději v dubnu příštího roku.

Adidas v minulosti přesunul většinu své produkce z Evropy do Asie. Firma se nyní spoléhá zejména na smluvní dodavatele z Číny a Vietnamu, uvedla agentura Reuters.

Čechy recese nestraší. Tržby obchodníků rostou nejrychleji za téměř dva roky

Speciální česká obuv Skinners má zákazníky už ve 120 zemích světa

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!