Antimonopolní úřad se nebude zabývat vstupem Notina do Zásilkovny | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Antimonopolní úřad se nebude zabývat vstupem Notina do Zásilkovny

Antimonopolní úřad se nebude zabývat vstupem Notina do Zásilkovny
E-shop Notino.cz koupil většinový podíl i v německé Mussler Beauty
• 
ZDROJ: notino

ČTK

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) se nebude zabývat vstupem internetového obchodu Notino do logistické služby Zásilkovna. V transakci Notino získá 20 procent jejích akcií.

„Nejedná o spojení soutěžitelů ve smyslu zákona o ochraně hospodářské soutěže a nepodléhá tedy povolení ze strany ÚOHS,“ uvedl mluvčí úřadu Martin Švanda.

Zásilkovna už v dubnu podle webu lupa.cz oznámila, že v ní Notino získává 20procentní podíl a stává se jejím strategickým partnerem. Cílem transakce má být průnik Zásilkovny na další evropské trhy.

„Hlavním cílem propojení obou společností je expanze Zásilkovny a firem ve skupině Packeta na další evropské trhy a poskytování kvalitní a cenově dostupné logistiky v celé Evropské unii. Dokončení transakce bude podléhat souhlasu Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže,“ uvedl mluvčí Zásilkovny Kamil Chalupa v tiskové zprávě z letošního dubna.

Firmu jsem rozjížděla v osmém měsíci na D1, říká zakladatelka Zásilkovny Simona Kijonková

Internetový obchod Notino patří k největším e-shopům v Česku. Pod názvem Parfums.cz funguje od roku 2004. Působí ve 23 zemích a ve finančním roce 2016/2017 vykázal tržby 5,3 miliardy korun. Zakladatelem společnosti je Michal Zámec, podle obchodního rejstříku ji vlastní Notino Limited se sídlem na Kypru.

Logistická služba Zásilkovna.cz spolupracuje podle svých internetových stránek s 18 tisíci e-shopy a v Česku a na Slovensku má 1688 poboček.

Český e-shop s parfémy Notino vstupuje na trhy do Itálie a Francie

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!