Babišův Hartenberg se rozšiřuje. Koupil už osmnácté zařízení | e15.cz

Babišův Hartenberg se rozšiřuje. Koupil už osmnácté zařízení

Adéla Čabanová

Adéla Čabanová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Skupina FutureLife patřící do fondu Hartenberg přikoupila v Hradci Králové zdravotnické zařízení zaměřené na nemoci jater a zažívacího ústrojí, Hepato-Gastroenterologii HK. Potvrzuje tak, že se nechce zaměřovat jen na asistovanou reprodukci a nadále rozšiřuje svoje portfolio.

Hepato-Gastroenterologie HK má zhruba osmnáct zaměstnanců a v roce 2015 vykázala obrat 40 milionů korun. Vlastní také desetinu Hradecké polikliniky III, kde svoje ordinace provozuje. FutureLife ambulance koupil před třemi týdny od dvou lékařů, kteří v nich zároveň pracují. Cenu FutureLife neprozradil. „Podrobnosti o detailech transakce nebudeme zveřejňovat,“ uvádí Markéta Klucová z vedení FutureLife.

„Pokud budeme vycházet z poslední účetní uzávěrky dostupné v obchodním rejstříku, lze předpokládat, že se transakční hodnota mohla pohybovat na rozmezí 80 až 90 milionů korun,“ odhaduje Zdeněk Zavadil z poradenské skupiny Redbaenk. Je to ale hrubý odhad, poslední účetní závěrka je za rok 2015 a hodnota firmy se mohla změnit. 

„Společnost bude fungovat nadále samostatně, pouze využije synergií našeho holdingu,“ vysvětluje Klucová a zdůrazňuje, že v oblasti gastroenterologie již skupina působí.

V Hradci Králové zatím měla FutureLife kliniku Sanus, kde se zabývají asistovanou reprodukcí, gynekologií, urologií a plastickou chirurgií.

FutureLife disponoval v roce 2015 aktivy v hodnotě 1,4 miliardy korun a od té doby ještě vyrostl. Umělé oplodnění zůstává hlavním byznysem skupiny FutureLife, ale rozhodně ne jediným. Kliniky FutureLife nabízí služby v osmi českých městech, na Slovensku, Irsku a Velké Británii. Patří mu mimo jiné sítě Reprofit, Gennet a Iscare.

Hlavním oborem je asistovaná reprodukce, FutureLife se ale zabývá i plastickou chirurgií, gynekologií, genetikou a urologií. Polikliniky Dům zdraví ve Velkém Meziříčí a Codum v pražských Modřanech nabízí plné spektrum ambulancí. V pražském Iscare je i centrum pro střevní záněty.

Holding Hartenberg založil Andrej Babiš, šéf hnutí ANO a podle vyjádření vedení holdingu do něj vložil největší díl kapitálu. V současnosti jej spravuje svěřenecký fond, aby ministr vyhověl novým pravidlům vyplývajícím ze zákona o střetu zájmů.

Hartenberg mezi největšími hráči ve zdravotnictví

Od svého založení v roce 2013 se Hartenberg Holding stihl stát jednou z nejvýznamnějších soukromých sítí zdravotnických zařízení. Má majetek v hodnotě kolem dvou miliard korun. Nejsilnější soukromou sítí ve zdravotnictví je Agel Tomáše Chrenka, dalším významným hráčem je EUC Jana Blaška, tři nemocnice vlastní Sotirios Zavalianis. Čtyři nemocnice v Česku nově provozuje skupina Penta, pod kterou patří i největší síť lékáren Dr. Max, a která je ve zdravotnictví aktivní zejména na Slovensku a v Polsku.

 

Více zpráv ze zdravotnictví čtěte ZDE >>>

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah