Češi mají jeden z největších veletrhů o konopí na světě. Podívejte se, jak to na něm vypadá | E15.cz

Češi mají jeden z největších veletrhů o konopí na světě. Podívejte se, jak to na něm vypadá

Daniel Novák

Výstaviště v Praze-Holešovicích od pátku do neděle zaplaví návštěvníci již sedmého ročníku konopného veletrhu Cannafest. Loni na něj přišlo sedmadvacet tisíc lidí. Letos se očekává ještě více.  To ho řadí mezinárodně mezi největší akce svého druhu.

„Z hlediska metrů čtverečních není na světě větší akce. Na špici jsme i z hlediska návštěvnosti,“ uvedl zakladatel a organizátor veletrhu Lukáš Běhal.

Návštěvníkům se ukáže 250 vystavovatelů z pětadvaceti zemí. Veletrh zabere na Výstavišti kolem třinácti tisíc metrů čtverečních. Pro uspokojení poptávky organizátoři dokonce navíc přistaví  jednu halu.   

Nejde jen o prezidenta, v USA se bojuje i o legalizaci marihuany

Na veletrhu bude k vidění vše od konopné kosmetiky přes konopné pivo, čokoládu a zmrzlinu až po náčiní na pěstování marihuany. Velký prostor bude patřit léčebnému využití konopí včetně jeho užití proti některým formám rakoviny.

Velký segment představuje na veletrhu pěstování a pěstební technika. Samostatnou velkou skupinou jsou semena. Představí se rovněž firmy využívající konopí jako přírodní zdroj. Tedy například potravináři nebo výrobci textilu, kosmetiky či stavebních materiálů. Zvlášť budou vystavovat rovněž společnosti nabízející vaporizéry. Jde o přístroje, které v případě léčebného konopí umožňují inhalovat účinné látky bez spalování.

Současně již Cannafest kuje plány na další ročníky. Příští rok se před veletrhem uskuteční velká byznysová konference věnovaná obchodování mezi Evropou a USA. Právě ve Spojených státech se řada států konopí otevírá, a to i pro rekreační účely.

Téma o byznysu kolem konopí čtěte ve čtvrtečním deníku E15

Uzavření české restaurace v Nebrasce vyvolalo pozdvižení. Na poslední jídlo čekaly stovky lidí
Zeman by řešil migrační krizi pomocí společné armády a deportacemi
Očima E15: Česká limonáda v atypické lahvi proniká do Ameriky, s velkou korporací ale bojuje o značku

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!