České Tesco se loni vrátilo do zisku. Řetězec zeštíhlil síť prodejen | E15.cz

České Tesco se loni vrátilo do zisku. Řetězec zeštíhlil síť prodejen

Tesco
Tesco
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Obchodní řetězec Tesco se ve finančním roce 2017/2018 vrátil do zisku, vydělal 1,28 miliardy korun. V předchozím účetním období hospodaření skončilo ve více než miliardové ztrátě. Tržby se zvýšily o tři procenta na 45,4 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti.

„Tesco i nadále pokračovalo ve své cestě ke zlepšování vnímání zákazníky: prostřednictvím vylepšování stávajících obchodů, rozšiřováním nabídky čerstvého zboží a a zboží vlastních značek," uvedla firma.

Řetězec měl na konci posledního účetního období v Česku 190 obchodů, meziročně o osm méně, dále 18 čerpacích stanic a dvě obchodní centra. Do skupiny patří také síť obchodů Žabka.

V posledních několika letech se společnost zbavila řady nemovitostí v ČR - prodala mj. obchodní centra v Praze - Letňanech a v Liberci, obchodní domy v Plzni a Brně. Tesco v roce 2015 zavedlo jednotný řídící tým pro střední Evropu. Prodejny v Česku, na Slovensku, v Maďarsku a v Polsku tak mají vedení v Praze.

Jako jediný z velkých řetězců provozuje Tesco internetový obchod s potravinami - služba pokrývá populaci čtyř milionů lidí. V září rozšířilo rozvoz do Ostravy.

Tesco patří s počtem zaměstnanců překračujícím 11 tisíc mezi největší tuzemské zaměstnavatele. Spolu s Teskem patří mezi největší obchodníky v ČR řetězce Kaufland, Albert, Lidl či Penny Market.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah