Chiquita kupuje irský Fyffes. Vznikne světový lídr v prodeji banánů | E15.cz

Chiquita kupuje irský Fyffes. Vznikne světový lídr v prodeji banánů

Chiquita
Chiquita
• 
ZDROJ: CC BY 2.0: UggBoy UggGirl; Wikimedia Commons

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Americký distributor a pěstitel ovoce Chiquita Brands International koupí irskou ovocnářskou firmu Fyffes za zhruba 526 milionů USD, tedy přes deset miliard korun. Spojením vznikne největší světový dodavatel banánů s miliardovými tržbami, který ponese název ChiquitaFyffes.

Akvizice se uskuteční formou výměny akcií. Po jejím dokončení budou současní akcionáři Chiquity vlastnit v nové firmě podíl 50,7 procenta a akcionáři irské společnosti zbývajících 49,3 procenta.

Skupina bude mít akcie na newyorské burze a sídlo v Irsku. Hodnota jejího majetku přesáhne jednu miliardu dolarů a roční tržby budou činit 4,6 miliardy USD. Obchod má být uzavřen do konce letošního roku.

ChiquitaFyffes bude působit ve více než 70 zemích světa a zaměstná 32 tisíc lidí. Podle internetových stránek irishtimes.com bude mít také vysoký podíl na globálním trhu s baleným salátem, melouny a ananasem.

Vývoj akcií firmy Chiquita:

Akcie firmy ChiquitaAutor: Yahoo Finance
Zdroj: Yahoo Finance

Fyffes je předním světovým dovozcem a distributorem tropického ovoce. Mezi aktivity firmy patří produkce, nákup, přeprava, zrání, distribuce a prodej banánů, ananasů i melounů. Má několik značek, včetně Fyffes a Sol. Roční tržby firmy přesahují 1,5 miliardy USD a po celém světě zaměstnává 12 tisíc lidí.

Chiquita je předním světovým prodejcem a distributorem banánů, salátů a ostatního ovoce a zdravého občerstvení. Mezi její značky patří Chiquita a Fresh Express. Roční tržby firmy přesahují tři miliardy USD a má zhruba 20 tisíc zaměstnanců.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah