Chudeřická továrna dodává autoskla do celé Evropy, investovala další desítky milionů | E15.cz

Chudeřická továrna dodává autoskla do celé Evropy, investovala další desítky milionů

Michal Nosek

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Tuzemská pobočka skupiny AGC roste, výrobci autoskel rozšiřují v Chudeřicích podnik. Právě dokončená hala bude sloužit především pro uskladnění forem a maket pro výrobu. Na videu si prohlédněte, jak její provoz vypadá. 

"Investice jsou nutný předpoklad k tomu, abychom se udrželi ve špičce automobilového průmyslu. Vybudování nové haly, která již začíná sloužit především pro uskladnění forem a maket, nám umožní v uvolněných prostorách výrobních hal instalovat další technologie na výrobu autoskel," uvedl ředitel firmy Luděk Steklý.

Výstavba skladové haly začala na podzim loňského roku a nyní již funguje. „Velký přínos haly je také lepší možnost technického vybavení pro údržbu na opravy a údržby našich strojů, které stávající prostory neumožňovaly. V části haly, kde bude sídlit údržba, jsme instalovali mostový jeřáb,“ doplnil Steklý. Součástí investice je také vybudování logistické plochy, nová expedice a nový výjezd z areálu firmy.

AGC Automotive Czech je největším závodem na výrobu autoskel skupiny AGC a jeden z největších v Evropě. V loňském roce firma vyrobila rekordních 32 milionů autoskel. V Chudeřicích zaměstnává přes 2500 lidí. AGC Automotive Czech dodává automobilová skla pro všechny hlavní světové automobilky, jako jsou jednotlivé značky koncernů Volkswagen, Mercedes, BMW, Škoda Auto či Ford.

 

 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah