Do České pošty přichází bývalý manažer z Agrofertu | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Do České pošty přichází bývalý manažer z Agrofertu

ČTK

Novým ředitelem divize poštovní provoz a logistika České pošty je ode dneška bývalý šéf logistiky Agrofertu Petr Cinkl. Dosud byl řízením divize pověřen Jiří Linert, který zůstává ředitelem úseku řízení doručovací sítě České pošty. Uvedl to mluvčí podniku Matyáš Vitík.

Cinklovým úkolem bude podle generálního ředitele Romana Knapa přeměnit vnitřní nastavení logistiky tak, aby odpovídala dnešním trendům a potřebám zákazníků.

„Petr se celý svůj profesní život zabývá logistikou. Od svého nástupu do naší společnosti se začal věnovat transformaci logistické sítě. Věřím, že do České pošty vnese pohled z vnějšku a pozvedne jeden ze základních pilířů naší firmy, tedy doručování. V dnešní době, kdy na trhu práce nemůžeme sehnat řidiče, třídiče a doručovatele, je logistika Achillovou patou České pošty,“ uvedl Knap.

Babiš: Článek o špatných podmínkách cizinců v Agrofertu je vymyšlený

Cinkl po absolvování Vyšší průmyslové školy dopravní v Praze se zaměřením na logistiku a dopravu postupně pracoval na manažerských místech v Česku a na Slovensku pro společnosti Čechofracht, CS Expres, Bosák, ESA Logistika, AWT, HOPI a Agrofert.

Česká pošta je státní podnik, jehož zřizovatelem je ministerstvo vnitra. Zaměstnává téměř 30 tisíc lidí.

ODS tepe ANO: Babiš razí politiku dvou tváří
Česká pošta omylem zaměnila pokuty pro řidiče, zaplatí čtvrt milionu korun

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!