Česká pošta omylem zaměnila pokuty pro řidiče, zaplatí čtvrt milionu korun | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Česká pošta omylem zaměnila pokuty pro řidiče, zaplatí čtvrt milionu korun

Česká pošta omylem zaměnila pokuty pro řidiče, zaplatí čtvrt milionu korun
Česká pošta
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK

Úřad pro ochranu osobních údajů uložil České poště pokutu 250 tisíc korun za záměnu pokut pro dva a půl tisíce řidičů, kteří v Praze spáchali přestupek. Pošta omylem doručila řidičům pokutu někoho jiného a mohli si tak přečíst jeho jméno, přesnou adresu, datum narození, značku auta, kdy a kde porušil předpisy a kolik má zaplatit. Napsala to Mladá fronta Dnes.

„České poště byla pravomocně udělena pokuta ve výši 250 tisíc korun, neboť nezajistila bezpečné zpracování osobních údajů v rámci služby Hybridní pošta, když došlo na obálkovací lince k nesprávné kompletaci zásilek,“ cituje deník mluvčího ÚOOÚ Tomáše Patáka. Pošta vinu uznala. „Neodvolávali jsme se a sankci jsme již zaplatili,“ řekl mluvčí pošty Matyáš Vitík.

Pošta na základě smlouvy dostává od pražského magistrátu výzvy k zaplacení pokut, které vkládá do obálek a tiskne na ně adresy. Právě při tisku se stala chyba. „Příčinou byla technická chyba obalovací linky, která zabalenou obálku potiskla ne aktuální adresou, ale tou následující adresou v řadě,“ vysvětlil Vitík. Doplnil, že taková věc se stala poprvé po sedmi letech používání linky. Chyba už se podle mluvčího pošty nemůže opakovat, protože nyní linka načte čárový kód zásilky a spáruje ho s kódem adresy, čímž by se záměně mělo předejít.

Po odhalení pochybení u pokut úředníci pražského magistrátu nabádali řidiče, aby nesprávně doručené výzvy roztrhali a sankce neplatili. Po čase pak řidiči dostali výzvy nové, tentokrát už správné.

ČEZ ovládl dodavatele tepla ve třetím největším městě Slovenska
Pošta letos vydělá méně, tratí na zajištění základních služeb

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!