EET se blíží, více než pětina podnikatelů v oboru zvažuje konec podnikání | E15.cz

EET se blíží, více než pětina podnikatelů v oboru zvažuje konec podnikání

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Dva týdny před ostrým startem elektronické evidence tržeb (EET) si registrační pokladnu pořídilo 28 procent podnikatelů. Více než pětina podnikatelů uvedla, že si zařízení pro EET kupovat nehodlá a zvažuje, že podnikání raději ukončí. Vyplývá to z průzkumu společnosti O2 mezi 336 podnikateli v gastronomii a ubytovacích službách.

Zhruba 30 procent podnikatelů v oborech, kterých se povinnost od prosince dotkne, pokladnu nebo zařízení pro EET vybírá. Pětina jej má vybrané, ale ještě nepořízené.

Celkem 28 procent preferuje řešení vyvinuté na míru jejich podnikání a dalších 27 procent dává přednost hotovému řešení obsahujícímu zařízení a software se zárukou.

Největší obavy v souvislosti s EET mají podnikatelé z nárůstu administrativy (56 procent) a z výpadků internetového připojení či problémů se softwarem (47 procent).

 

Skoro třetina se obává nedostatečného zabezpečení dat. Téměř třetina podnikatelů neví, jaké sankce jim hrozí v případě, že zákazníkovi nevydají účtenku.

EET bude v ostrém provozu spuštěna 1. prosince pro hotely a restaurace a měla by se týkat zhruba 40 tisíc podnikatelů. Od 1. listopadu začala Finanční správa ukládat údaje o tržbách podnikatelů, kteří se k ní dobrovolně připojí.

VŠE O ELEKTRONICKÉ EVIDENCI TRŽEB (EET) ČTĚTE ZDE >>>

Podnikatelé si v pilotním provozu mohou otestovat funkčnost pokladního zařízení s instalovaným certifikátem. Zároveň si mohou ověřit, zda se data ukládají na servery Finanční správy.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah